Poniedziałek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 2236
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Znają krajobraz i nie tylko

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 13 kwietnia 2010, 13:57
Aktualizacja: 13:59
Autor: PAW
Wyróżnione zespoły awansowały do kolejnej edycji konkursu
Fot. PTTK Wałbrzych
W Zespole Szkół nr 7 w Wałbrzychu odbyły się Eliminacje Oddziałowe Olimpiady Krajoznawczej Młodzieży Szkolnej Dolnego Śląska.

W konkurencjach uczestniczyły trzyosobowe zespoły wszystkich typów szkół. Były to najlepsze ekipy wyłonione w etapie szkolnym.

Uczniowie rywalizowali w konkursach dotyczących wiedzy krajoznawczej, wiedzy topograficznej. Rozwiązywali testy pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w górach, wykonywali zadania praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ponadto musieli uporać się z testem z przepisów ruchu drogowego oraz pokazać, jak rozstawić namiot.

Komisja Konkursowa zadecydowała o zwycięstwie w kategorii szkół podstawowych Miejskiej Szkoły Podstawowej w Jedlinie-Zdroju w składzie: El-Ayachi Junior Sitou, Kamila Marciniak, Bartosz Wiącek. W rywalizacji gimnazjalistów wygrało Gimnazjum Miejskie w Jedlinie-Zdroju w składzie: Patryk Mazurek, Anna Kopciuch, Tomasz Igła. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych palma pierwszeństwa przypadła w udziale SKKT PTTK przy Zespole Szkół w Szczawnie-Zdroju im. Marii Curie Skłodowskiej. Zwycięzcy zaprezentowali się w składzie: Patryk Skorupa, Marcin Sudoł, Aleksandra Andruszko.

Imprezę zorganizowano dzięki pomocy Gminy Wałbrzych, Powiatu Wałbrzyskiego i Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych

Najlepsze drużyny zakwalifikowały się do Eliminacji Dolnośląskich Olimpiady organizowanych przez Oddział PTTK „Ziemi Lwóweckiej” w dniach 14- 16 maja 2010 roku we Wleniu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group