Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Znamy termin otwarcia Aqua Zdroju

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 28 maja 2013, 19:13
Aktualizacja: Czwartek, 30 maja 2013, 7:46
Autor: PAW
Fot. PAW
Dziś prezydent Roman Szełemej oświadczył, że uroczyste otwarcie kompleksu sportowo–rekreacyjnego Aqua Zdrój odbędzie się 21 czerwca.

W piątek 21 czerwca o godzinie 18.00 wałbrzyszanie wreszcie doczekają się otwarcia i oddania do użytku inwestycji, na którą czekali od dłuższego czasu.
- Było wiele komplikacji przy powstawaniu tego obiektu, ale tym bardziej cieszę się, że już 21 czerwca nastąpi otwarcie kompleksu – mówi prezydent Roman Szełemej.

Na promocję, w tym i na otwarcie kompleksu, miasto zagwarantowało w budżecie na 2013 rok, 300 tysięcy złotych. Zdaniem prezydenta, ta suma ma wpłynąć na dobrą promocję.
- Myślę, że wałbrzyszanie będą trzymać kciuki, by wszystko zagrało. Było wiele negatywnych głosów i powątpiewań, że nie uda nam się tej inwestycji dokończyć, a jednak zrealizowaliśmy to, co zakładaliśmy – mówi prezydent.

Wiemy, że podczas otwarcia Aqua Zdroju w Wałbrzychu wystąpi Anna Maria Jopek, a także bracia Cugowscy. Na sobotę 22 czerwca zaplanowano też dzień z zabawami dla najmłodszych mieszkańców Wałbrzycha i okolic. Opozycyjni radni uważają jednak, że suma przeznaczona na uroczystość otwarcia oraz promocję obiektu, jest zbyt duża. Radny Ryszard Nowak uważa, że zamiast wydawać pieniądze na występ Anny Marii Jopek, korzystniejszy dla miasta byłby zakup samochodu dla straży miejskiej. Tymczasem Alicja Rosiak twierdzi, że takie wydatkowanie 300 tysięcy złotych przez Wałbrzych jest po prostu rozrzutnością.
- Należy zadać sobie pytanie, czy Wałbrzych stać na wydawanie 300 tysięcy złotych na takie cele? – pyta Alicja Rosiak. – Czy taka promocja da coś Wałbrzychowi?. Uważam, że te pieniądze można zdecydowanie lepiej spożytkować i nasze miasto ma większe potrzeby. Protestuję przeciwko takiemu wydatkowaniu publicznych pieniędzy.

Zdecydowanie po stronie prezydenta i takiej formie promocji miasta opowiedział się radny Paweł Szpur.
- Miasto musi zadbać o dobre wypromowanie obiektu, bo tylko to zapewni mu dobry start – uważa radny Szpur. – Radna Rosiak nie wizytowała Aqua Zdroju i nie zdaje sobie sprawy, jaką szansą dla miasta jest dobra promocja tego obiektu.

Słowne utarczki radnej Alicji Rosiak i radnego Pawła Szpura miały swój ciąg dalszy, ale ich poziom i wartości merytoryczne pozostawimy bez komentarza.

Tymczasem prezydent Roman Szełemej uważa, że istnieje duża szansa na to, by Aqua Zdrój był w stanie sam na siebie zarabiać.
- Promocja ma służyć temu, by przychodziło tu codziennie kilkaset osób, by hotel był pełny turystów, by drużyny sportowe organizowały tu swoje zgrupowania, by odbywały się tutaj również komercyjne koncerty – mówi Szełemej. – Tylko spełnienie tych warunków pozwoli dobrze wypromować obiekt.

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group