Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4469
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Znamy zwycięzców Podwórkowej Ligi Mistrzów Aglomeracji Wałbrzyskiej 2016

Wtorek, 19 lipca 2016, 6:45
Aktualizacja: 8:39
Autor: red
Wałbrzych: Znamy zwycięzców Podwórkowej Ligi Mistrzów Aglomeracji Wałbrzyskiej 2016
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na obiekcie Aqua Zdroju rozstrzygnęły się losy Podwórkowej Ligi Mistrzów Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Za nami finał Podwórkowej Ligii Mistrzów 2016, czyli wakacyjnego turnieju drużyn podwórkowych. Zawody kończące rywalizacje odbyły się na boiskach Centrum Rekreacyjno- Wypoczynkowego Aqua- Zdrój w Wałbrzychu.

Początkowo pogoda nie dopisywała, padał rzęsisty deszcz, a zachmurzenie było spore. Być może to spowodowało, iż nie wszystkie drużyny, które wygrały eliminacje stawiły się na finale. Później aura z minuty na minutę poprawiła się do tego stopnia, iż świeciło piękne słońce.

Zmagania zaczęły się po godzinie 9:00, a wystartowały drużyny do lat 13. Sześć drużyn zostało rozstawionych w dwóch grupach po trzy. I tak w grupie A zagrali: Mieroszów Junior, Arsenal Szczawno Zdrój, Fc Polona Wałbrzych. W grupie B rywalizowały: KP Górnik Gorce, AC Materace Stare Bogaczowice i Neo Nówka Głuszyca. Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z grup. Aby rozstrzygnąć awans do półfinału w grupie B potrzebne były rzuty karne. Tu okazali się lepsi Materace, pokonując Górnik.

Półfinały rozegrały pomiędzy sobą Arsenal i Materace oraz Neo Nówka i Polona. Do finału awansowały Aresenal i Polona, a o trzecie miejsce powalczyli Neonówka i Materace. Najlepszą drużyną do lat 13 została Polona, pokonując Arsenal 2 do 0, natomiast trzecie miejsce przypadło Neo Nówce.

W kategorii plus 14 do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn. Podobnie jak w młodszej kategorii rywalizację rozegrano w dwóch grupach. Z nich awansowały po dwie najlepsze do fazy finałowej rozgrywek. W grupie A
znalazły się następujące drużyny: Zjednoczeni Mieroszów, Fc Polna Głuszyca, Janusze Stare Bogaczowice, Wyspy Św. Tomasza Szczawno Zdrój. W grupie B zagrały: Boca Wałbrzych, Madryt Gorce, Goryle Jedlina Zdrój.

W półfinałach zagrali: Boca i Janusze oraz Polna i Madryt. O trzecie miejsce mecz rozegrali pomiędzy sobą Janusze i Madryt, gdzie Ci pierwsi okazali się lepsi, wygrywając 1 do 0. Finał to mecz od początku do końca na wysokim poziomie i pełen akcji. Kiedy wszyscy myśleli, że zakończy się remisem 1 do 1 i odbędzie się seria rzutów karnych na pół minuty przed końcem drużyna Polna strzeliła bramkę na 2 do 1, odbierając tym samym zwycięstwo sześciokrotnym triumfatorom rozgrywek drużyn podwórkowych - drużynie Boca.

Nagrody wręczyli: Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, Poseł Agnieszka Kołacz – Leszczyńska, Mariusz Gawlik Prezes Aqua Zdrój i Anatol Szpur Radny Rady Miejskiej Wałbrzycha oraz W-ce Prezes Fundacji „Z Całego Serca”.

Zawodnicy oprócz nagród i medali otrzymali plakaty z autografem Piotra Zielińskiego, piłkarza Reprezentacji Polski – ambasadora sportowego turnieju.

Tuż przed wręczeniem nagród Poseł Agnieszka Kołacz – Leszczyńska otrzymała z rąk fundacji czerwoną koszulkę uznania za nieustanne wspieranie inicjatyw fundacji. Koszulkę otrzymał także Piotr Zieliński.

Prezydent Roman Szełemej podziękował organizatorom za coroczną bezinteresowną inicjatywę turnieju. Pogratulował zwycięzcom i wszystkim drużynom grającym. Anatol Szpur pogratulował zawodnikom i podziękował wszystkim tym, bez których nie byłaby możliwa organizacja tej niezwykłej imprezy sportowej.

Skład sędziowski finału PLM AW: Pankowski Marek, Wróbel Winicjusz, Prugar Karol.

Wyniki rozgrywek:

do lat 13:

Grupa A:

Mieroszów – Arsenal 0:4

Arsenal – Polona 2:0

Polona – Mieroszów 2:0

Mieroszów 0pkt

Arsenal 6pkt

FC Polona 3pkt

Grupa B:

Górnik – Materace 0:0

Materace Neo Nówka 0:1

Neo Nówka – Górnik 1:0

Górnik 1pkt

Materace 1pkt anas w karnych

Neo Nówka 6pkt

Półfinały:

Arsenal – Materace 8:0

Neo Nówka – Polona 1:2

mecz o piąte miejsce:

Mieroszów – Górnik 3:0

mecz o trzecie miejsce:

Neo Nówka – Materace 4:1

Finał:

Arcenal – Polona 0:2

Kategoria plus 14:

Grupa A:

Zjednoczeni – Polna 0:1

Janusze – W. Św. Tomasza 0:0

Zjednoczeni – Janusze 0:1

Polna- W. Św. Tomasza 0:0

Zjednoczeni – W. Św. Tomasza 2:1

Polna – Janusze 2:0

Zjednoczeni 3pkt

FC Polna 7pkt

Janusze 4pkt

Wyspy Św. Tomasza 2pkt

Grupa B:

Boca – Madryt 2:0

Madryt – Goryle 1:0

Goryle – Boca 0:6

Boca 6pkt

Madryt 3pkt

Goryle 0pkt

półfinały:

Boca – Janusze 7:0

Polna – Madryt 1:0

mecz o trzecie miejsce:

Janusze – Madryt 1:0

FINAŁ:

Boca – Polna 1:2

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group