Pabianice: Znów zdominowały zawody

Wtorek, 8 marca 2011, 0:23
Aktualizacja: 0:24
Autor: MDvR
Turniej tenisowy kończący sezon halowy w kategoriach młodzieżowych odbył się w dniach 4–6 marca w Pabianicach. Zawody rozgrywane pod nazwą Supermasters są zmaganiami wyjątkowymi, ponieważ zaproszenie do tej elitarnej imprezy otrzymują tylko zawodnicy i zawodniczki, którzy na liście rankingowej zajmują miejsca 1–6, a same mistrzostwa mają charakter grupowy.

MKS Szczawno Zdrój reprezentowany był przez nasze świeżo upieczone mistrzynie Polski w kategorii skrzatek Magdę Kądzielewską (nr 1 w Polsce) i Karolinę Szmit (nr 2 w naszym kraju). Dziewczyny zostały rozstawione do osobnych grup, jak na faworytki przystało. Obie zwyciężając w swoich grupach znalazły się w finale tej prestiżowej imprezy. Ostatecznie triumfatorką została Magda Kądzielewska, która pokonała w rozgrywce finałowej Karolinę stosunkiem 6/4 6/1. To kolejny olbrzymi sukces naszych młodych zawodniczek!