Wtorek, 11 maja
Imieniny: Miry, Franciszka
Czytających: 2381
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Zobaczyli Szczawno w innym świetle

Piątek, 1 października 2010, 12:50
Aktualizacja: 20:00
Autor: Sven
REGION, Szczawno-Zdrój: Zobaczyli Szczawno w innym świetle
Szczawno prezentuje się teraz bajecznie
Fot. Krzysztof Żarkowski
Do niedzieli, mieszkańcy Szczawna – Zdroju i goście uzdrowiska mogą oglądać część miasta oświetloną inaczej, niż na co dzień.

Wystarczy przyjść o zmierzchu do Parku Zdrojowego, gdzie iluminacja w kolorze białym, z motywami świątecznymi, przypomina o niechybnie zbliżającej się zimie. Są także inne kolory. Bajkowe wręcz wrażenie robią drzewa i krzewy w każdym, poza zielonym, kolorze.

Nawet najstarsi mieszkańcy Szczawna – Zdroju mogą mieć kłopot z rozpoznaniem na fotografiach, hali spacerowej przy pijalni wód. Gra świateł i ginące w mroku niebo są świetnym uzupełnieniem pięknej architektury tego miejsca.

Spora grupa ludzi, także z aparatami fotograficznymi i kamerami, przyszła obejrzeć szczawieńską iluminację. Niektórzy byli rozczarowani, licząc na większy rozmach przedsięwzięcia. Trzeba jednak pamiętać, że jest to propozycja, którą do władz miasta skierowali prywatni przedsiębiorcy. System oświetlenia, który prezentowano w działaniu kilka miesięcy temu i teraz, być może zostanie kupiony przez szczawieński magistrat. Podobno sama instalacja nie jest tania, ale za to przez wiele lat niezawodna. Natomiast zużycie prądu jest prawie symboliczne.

Zapraszamy na spacer po parku. Tam zawsze jest pięknie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group