Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3697
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Żonkilowa Kwesta nabiera rozmachu

Poniedziałek, 27 marca 2017, 9:35
Aktualizacja: 9:37
Autor: PAW
Wałbrzych: Żonkilowa Kwesta nabiera rozmachu
Fot. red
Żonkilowa Kwesta, a więc akcja zbierania środków finansowych dla pacjentów wałbrzyskiego Hospicjum, potrwa do 8 kwietnia. Wolontariuszy widać na wałbrzyskich ulicach, a finał zaplanowano podczas Mszy Papieskiej.

Akcja, która prowadzona jest w Wałbrzychu po raz pierwszy, rozpoczęła się 18 marca od koncertu wałbrzyskich uczniów w Teatrze Zdrojowym.
- 350 wolontariuszy z identyfikatorami, żółtymi koszulkami i puszkami zbiera środki dla dzieci po zgonach rodziców oraz na rehabilitację dla dzieci, które znajdują się pod naszą opieką - tłumaczy Renata Wierzbicka, dyrektor Hospicjum. - Chciałam jednocześnie zdementować pogłoski i plotki, że otrzymujemy na ten cel pieniądze z NFZ-u. Żadnych środków na rehabilitację dzieci z NFZ-u nie dostajemy.

Renata Wierzbicka wspomniała jedynie o tym, że w ubiegłym roku gmina Wałbrzych przeznaczyła na to zadanie 50 tys. zł, a należy pamiętać, że miesięczna rehabilitacja jednego dziecka kosztuje 500 zł, a pod opieką Hospicjum jest 40 maluchów. Rehabilitacja odbywa się dwa razy w tygodniu. Część dzieci jest rehabilitowanych we własnych domach, a pozostałe dowożone są do ośrodka, gdzie specjaliści dbają o ich formę.
- To ćwiczenia, które wpływają na poprawę stanu fizycznego, ale również psychicznego dzieci i ich rodzin, bo to rodziny, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji i taka pomoc jest im bardzo potrzebna - tłumaczy Marek Karolczak z zespołu rehabilitantów wałbrzyskiego Hospicjum.

Akcja będzie miała swój finał 8 kwietnia podczas Mszy Papieskiej. Wtedy też rozstrzygnięty zostanie konkurs Anioły Hospicjum, a organizatorzy wręczą nagrody i wyróżnienia. Później zaplanowany jest koncert.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group