Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2729
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zostań „Bezpiecznym Kierowcą 2013”

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 6 marca 2013, 6:15
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Do podnoszenia swojej świadomości w kierowaniu samochodem i do szlifowania techniki jazdy, już od lat namawiają Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego oraz Toyota Motor Manufacturing Poland.

Właśnie z myślą o kierowcach, których czasem gubi rutyna powstała kampania społeczna „Ekologicznie i Bezpiecznie” oraz konkurs „Bezpieczny Kierowca”. Za nami już 7 edycji wałbrzyskich działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pierwszymi uczestnikami tegorocznej akcji „Bezpieczny Kierowca 2013” są pracownicy TMMP. Dla mieszkańców regionu bezpłatny udział w przedsięwzięciu rozpocznie tradycyjne już spotkanie przeznaczone tylko dla pań, które odbędzie się w dniu 10 marca (niedziela) na parkingu pod fabryką Toyoty. To swoisty, bardzo cenny i bezpieczny prezent od organizatorów na „Dzień Kobiet”.

Zgłoś się przez www.bezpieczny-kierowca.pl

W ramach bezpłatnych treningów, które prowadzone są cyklicznie od 2006 roku, każdy ma szansę poznać swoje błędy i otrzymać cenne wskazówki, jak eliminować groźne zachowania za kółkiem. Szkolenia prowadzone są na samochodach z Salonów Toyoty Jana Nowakowskiego. Warunek do udziału jest jeden. Trzeba posiadać prawo jazdy m.in. kategorii „B”. Następnie należy wejść na stronę www.bezpieczny-kierowca.pl, wypełnić formularz zgłoszeniowy i mieć odrobinę szczęścia w losowaniu. Warto również śledzić lokalne media, bo również w nich, co jakiś czas będą pojawiały się zaproszenia na „Bezpiecznego Kierowcę 2013”.

- Podczas rozpoczynanej właśnie ósmej edycji akcji, organizatorzy skupią się w dużej mierze na zagadnieniach związanych z tragicznymi skutkami rozwijania nadmiernej prędkości na drodze oraz ochronie pieszych. - Jeździmy coraz szybszymi samochodami i niestety zbyt często prowokuje to nas, kierowców do łamania przepisów na drodze. Musimy sobie jednak zdać sprawę z tego, że zwiększa to zagrożenie i skutki ewentualnych zdarzeń drogowych. Będziemy starali się pobudzać wyobraźnię kierujących i skłaniać ich do jazdy z optymalną, rozsądną prędkością, zgodną z przepisami – tłumaczy Piotr Starczukowski, inicjator kampanii „Bezpieczny Kierowca”. - Będziemy zwracać także uwagę na problem pieszych w ruchu drogowym. Kierowcy często zapominają o tym, że oni także są uczestnikami ruchu i to narażonymi bardzo na tragiczne skutki zdarzeń – dodaje szef Akademii Bezgranicznej Jazdy z Wałbrzycha.

Więcej o bezpieczeństwie za kierownicą na stronie www.bezpieczny-kierowca.pl

Laureaci konkursu „Bezpieczny Kierowca”
2012 - Marek Simkiewicz
2011 - Zbigniew Marzec
2010 - Krzysztof Wójtowicz
2009 - Dariusz Trembowski
2008 - Piotr Kotliński
2007 - Tomasz Wach
2006 - Łukasz Kozłowski

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group