Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2135
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zrealizują projekt

Poniedziałek, 24 czerwca 2019, 7:23
Aktualizacja: 10:00
Autor: red
Wałbrzych: Zrealizują projekt
Fot. organizatorzy
W Wałbrzychu na obszarze 6 rewitalizowanych dzielnic: Stary Zdrój, Śródmieście, Nowe Miasto, Sobiecin, Podgórze, Biały Kamień rusza seria wydarzeń podwórkowych.

Podczas spotkań przedstawiciele Spółdzielni Socjalnej "Zielony Zakątek’’ oraz Przedsiębiorstwa Społecznego "7Niebo’’ prowadzić będą warsztaty z zakresu majsterkowania oraz szycia. Zadanie ma na celu aktywizację obywateli w sprawach wspólnotowych, integrację mieszkańców, spędzenie przez nich czasu wolnego w sposób produktywny oraz zwiększenie ich świadomości na temat usług prowadzonych przez wałbrzyskie spółdzielnie socjalne. Podczas spotkań zaplanowane są wspólne rozmowy z mieszkańcami dotyczące realizacji kolejnych wydarzeń, pogadanki dotyczące problemów społecznych takich jak np. spirale zadłużeń.

Podczas każdego z wydarzeń przewidziany jest poczęstunek dla uczestników oraz zabawy animacyjne dla dzieci prowadzone przez "Karolandie’’. Harmonogram oraz galerie zdjęć ze spotkań zobaczymy na stronie projektu: www.fb.com/ZMaszynamiNaPodworka/.

W ramach realizacji inicjatyw lokalnych do 30.11.2020 roku odbędzie się 48 spotkań warsztatowych (20 spotkań do końca 2019 roku). Projekt finansowany jest przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Instytucją zarządzającą programem jest Narodowy Instytut Wolności.

Partnerzy Akcji:

•Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej
•Spółdzielnia Socjalna "Nasze Wsparcie".

Czym zajmują się wałbrzyskie spółdzielnie socjalne:

Celem działania spółdzielni socjalnych jest powrót do uregulowanego życia społecznego i aktywności na rynku pracy jej członków. Spółdzielnia Socjalna "Zielony Zakątek’’ mieści się przy ul. Kolejowej 4 w Wałbrzychu. Misją i celem spółdzielni są wszelkie prace porządkowe na terenie naszego miasta, cięcie estetyczne drzew i krzewów, rozdrabnianie gałęzi drzew -zrąbkowane, koszenie trawy, itd.

Przedsiębiorstwa Społeczne "7Niebo’’ mieści się przy Pl. Marceliny Darowskiej 1. Głównym zadaniem realizowanym przez spółdzielnie są prace krawieckie, projektowanie oraz szycie odzieży, toreb, itd. również w dużych ilościach.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
20%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group