Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3730
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zrób testy na obecność wirusa HIV

Sobota, 4 lutego 2017, 6:32
Aktualizacja: 9:04
Autor: red
Wałbrzych: Zrób testy na obecność wirusa HIV
Fot. organizatorzy
W Polsce nadal mamy małą świadomość zagrożenia wynikającego z zarażenia wirusem HIV.

Szacuje się że około 70% osób zakażonych nie wie że są nosicielami. Tymczasem odpowiednio wcześnie zdiagnozowany daje możliwość, dzięki leczeniu antyretrowirusowemu podtrzymania i zachowania właściwych funkcji układu odpornościowego.

W początkowej fazie u osób zakażonych występują objawy podobne do klasycznego przeziębienia jak gorączka, ból głowy i gardła czy bóle stawów.

Szczególnie w okresie zachorowań na grypę objawy te mogą być niezauważone, dlatego tak ważne jest by każdy który podejrzewa iż mógł być w sytuacji ryzykownej zdecydował się na przeprowadzenie tego typu testu.
Przypominamy że testy wykonuje się anonimowo, bez zapisów i bez skierowań.

Badaniom poddać się można w każdej chwili jeżeli mamy podejrzenie że znaleźliśmy się choć raz w sytuacji ryzykownej, pamiętać jednak trzeba że 100% pewność otrzymamy jedynie wówczas gdy od ostatniej ekspozycji na materiał zakaźny minęło min. 12 tygodni.

W Wałbrzychu testy na obecność wirusa HIV wykonać można każdego dnia w Przychodni Piaskowa Góra która organizuje w lutym Miesiąc Testów na HIV.

Szczegóły można znaleźć kontaktując się z Działem Sprzedaży Usług Medycznych pod nr tel. 510-320-421 lub pod adresem e-mail: kontakt@przychodnia-pgora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group