Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 2641
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Zrobią obwodnicę Boguszowa–Gorc

Czwartek, 23 grudnia 2021, 13:16
Aktualizacja: 13:21
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Zrobią obwodnicę Boguszowa–Gorc
Fot. UMWD
Obwodnice trzech dolnośląskich miast zostaną zbudowane z dofinansowaniem pochodzącym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jedną z nich będzie obejście Boguszowa–Gorc, a o szczegółach tej inwestycji poinformował dziś podczas konferencji prasowej wicemarszałek Grzegorza Macko. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz Sylwia Dąbrowska – Burmistrz Boguszowa–Gorc.
- Informacja o przyznaniu przez rząd Premiera Mateusza Morawieckiego wielomilionowej dotacji na obwodnicę Boguszowa to wspaniały prezent pod choinkę dla mieszkańców regionu wałbrzyskiego – mówi wicemarszałek Grzegorz Macko. - Bardzo się cieszę, że nasze starania jako władz województwa odniosły pozytywny skutek. Z całą pewnością nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie wsparcie m.in. Ministra Michała Dworczyka, z którym wspólnie zabiegaliśmy o pozyskanie tych środków. Dziękuje również władzom miasta, w tym Burmistrz Sylwii Dąbrowskiej za wzorową współpracę na rzecz regionu – dodaje wicemarszałek.

Nowa trasa będzie liczyła ponad 4 km i będzie realizowana etapami. W połowie przyszłego roku, po uzyskaniu zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, planowane jest ogłoszenie przetargu, a w kolejnym kroku wyłonienie wykonawcy i podpisanie z nim umowy. Prace budowlane rozpoczną się na przełomie roku 2022-2023 i potrwają do połowy roku 2026.

Niemal 2,4 miliarda złotych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozwoli dofinansować 51 obwodnic w całej Polsce. Na Dolnym Śląsku rząd dofinansuje: budowę obwodnicy Boguszowa-Gorc, budowę II etapu obwodnicy Bolesławca oraz budowę obwodnicy Obornik Śląskich. Kosztorys obwodnicy Boguszowa opiewa na ponad 66 milionów złotych, z czego ponad 46 milionów złotych pochodzić będzie z rządowego finansowania. Pozostałą część środków zapewni samorząd województwa.

- Ogromnie się cieszę, że zapadła decyzja o wykonaniu projektu Obwodnicy Boguszowa-Gorc w I etapie. To bardzo wyczekiwana i pożądana przez Mieszkańców oraz samorządów inwestycja, która znacząco wpłynie na komfort naszego życia i rozwój gminy – mówi Sylwia Dąbrowska, Burmistrz Boguszowa-Gorc.

Nowe trasy powstaną w ciągach dróg wojewódzkich, umożliwią odciążenie ruchu drogowego w wielu miejscowościach oraz zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców. Ruch z centrów miast zostanie skierowany na nowo budowane obwodnice. W ramach rządowego programu przyjętego wiosną tego roku w całym kraju w latach 2020-2030 powstanie 100 obwodnic o łącznej długości około 820 km.

Twoja reakcja na artykuł?

61
78%
Cieszy
6
8%
Hahaha
3
4%
Nudzi
1
1%
Smuci
2
3%
Złości
5
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group