Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2812
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Żuk ze złotem

Wtorek, 2 lipca 2019, 9:26
Aktualizacja: 9:27
Autor: PAW
W niedzielę zakończyły się Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim. Ostatniego dnia zawodów w Dusznikach–Zdroju mistrzami kraju w biegach masowych zostali Grzegorz Guzik oraz Kamila Żuk z Sokołowska.

Dla Żuk był to pierwszy medal MP w crossie wśród seniorek. Mimo, że po każdym strzelaniu meldowała się na karnej rundzie (siedem pudeł) to na metę wpadła ponad minutę przed kolejną zawodniczką. Była nią Magda Piczura, która zaprezentowała najlepszą formę strzelecką. Spudłowała bowiem tylko pięciokrotnie i o 50 sekund wyprzedziła Kamilę Cichoń z IKN Górnik Iwonicz-Zdrój.

W biegu seniorów przez dłuższy czas stawce przewodził Łukasz Szczurek, który jednak w stójce spudłował aż pięciokrotnie i spadł na drugie miejsce. Jego błędy wykorzystał Grzegorz Guzik. Z tylko trzema pudłami w całym biegu wywalczył swój piąty złoty medal MP w tej konkurencji. Na trzecim miejscu dzięki rewelacyjnej postawie na ostatnim strzelaniu uplasował się Andrzej Nędza-Kubiniec. W pierwszej ósemce znalazło się aż sześciu zawodników BKS WP Kościelisko. Poza Szczurkiem i Nędzą-Kubińcem byli to piąty Wojciech Skorusa, szósty Marcin Szwajnos, siódmy Tadeusz Nędza-Kubiniec oraz ósmy Kacper Guńka. Czwarte miejsce wywalczył Mateusz Janik z AZS AWF Wrocław.

Jego klubowi koledzy - Wojciech Janik, Wojciech Filip oraz Przemysław Pancerz - zwyciężyli w biegu sztafetowym w kategorii juniorów. Dla tego ostatniego oznaczało to wywalczenie kompletu trzech złotych medali na tegorocznych mistrzostwach. Jego wynik nieco później wyrównał młodzik Konrad Badacz, który triumfował w sztafecie wraz z kolegami z MKS Karkonosze Jelenia Góra. W pozostałych kategoriach wygrywały sztafety MKS Duszniki-Zdrój (juniorzy młodsi), BKS WP Kościelisko (juniorki młodsze), UKN Melafir Czarny Bór (młodziczki), UKS Krokus Piechowice (młodzicy młodsi) oraz UKS Statima Biathlon Team (młodziczka młodsza).

Źródło: www.biathlon.pl

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group