Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2379
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina Zdrój: Zupa na stoku

Wtorek, 4 lutego 2014, 6:25
Autor: red
REGION, Jedlina Zdrój: Zupa na stoku
Fot. użyczone
Pod tym hasłem odbyło się w Jedlinie Zdroju spotkanie olimpijczyków, narciarzy zjazdowych i biegowych, a także wielu sympatyków podwałbrzyskiego uzdrowiska i jego atrakcji.

Hasło imprezy jest nieprzypadkowe, bo zupa jest jednym ze sztandarowych produktów kulinarnych Jedliny, a stok i liczne trasy biegowe, mówią o ambicjach kurortu stania się powiatowym zagłębiem zimowym.

W jedlińskim Centrum Sportów Górskich znajdującym się na terenie kompleksu Czarodziejskiej Góry Relax po raz drugi podjęto próbę otwarcia sezonu zimowego. Pomimo wielkiego zaangażowania organizatorów, którzy naśnieżali stok narciarski, a także nawozili śnieg na nowoutworzone trasy narciarstwa biegowego, silne wiatry oraz niespodziewane ocieplenie spowodowały, że część sportową imprezy "Zupa na nartach" trzeba było odwołać.

Tym niemniej w Czarodziejskiej Chacie burmistrz miasta Jedlina-Zdrój Leszek Orpel przywitał wszystkich uczestników oraz zachęcał do aktywnego korzystania z zimowych atrakcji Jedliny: stoku narciarskiego z wyciągiem orczykowym (250 m) oraz 3 tras narciarstwa biegowego o różnych stopniach trudności. Podkreślił, że Jedlina, będąc miastem turystycznym, nieustannie inwestuje w obiekty sportowe i rekreacyjne, które mają na celu przyciągnąć jak największą liczbę turystów. Najlepszym przykładem jest zakup urządzeń do naśnieżania stoku, ratraka, a w tym roku nowoczesnego skutera śnieżnego firmy Yamaha do znakowania tras narciarskich. Pod koniec zeszłego roku gmina we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Jedliny-Zdroju wyznaczyła, przygotowała i oznakowała wokół Czarodziejskiej Góry 3 profesjonalne trasy narciarstwa biegowego.

Na zupkę ściągnęli do Jedliny znane postacie wałbrzyskiego narciarstwa, w tym uczestnik Olimpiady w Albertville Zbigniew Filip (biathlon) oraz Olimpiady w Atenach Radosław Romanik (kolarstwo). Pojawiła się również ikona wałbrzyskiego narciarstwa biegowego Józef Żuk, który może się poszczycić udziałem w ponad 200 zawodach biegowych.

Spotkanie było również okazją do rozmów przedstawicieli samorządowych, biznesu oraz działaczy sportowych. Obecny na spotkaniu Starosta Powiatu Wałbrzyskiego Józef Piksa docenił to jak Jedlina inwestuje w obiekty sportowe i rekreacyjne, które służą mieszkańcom naszego powiatu oraz wyraził nadzieję, że Starostwo Powiatowe włączy się do tych inicjatyw. Już teraz trwają rozmowy nad budową Powiatowego Centrum Sportów Zimowych, a jak podkreśla starosta Jedlina ma bardzo dobre warunki do tego, żeby takie Centrum powstało właśnie tutaj.

Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej Krzysztof Urbański dodał, że rozbudowa atrakcji turystycznych i ich sieciowanie podnosi atrakcyjność całego regionu. Poinformował, że trwają prace nad budową strony internetowej, za pomocą której turysta będzie mógł w łatwy i intuicyjny sposób pozyskać kompleksową informację na temat tego co, gdzie i kiedy można robić przebywając na terenie Ziemi Wałbrzyskiej.

Do dyskusji włączył się Przewodniczący Rady Gospodarczej Aglomeracji Gospodarczej Eugeniusz Orłowski, który ocenił, że branża turystyczna ma wysoki potencjał rozwoju w tym regionie.
- Wykorzystanie tego potencjału jest możliwe dzięki współpracy biznesu, samorządu i środowiska sportowego, co przyniesie korzyści dla wszystkich. Dobrym przykładem takiej współpracy są inwestycje na terenie Jedliny, a także tego typu spotkania jak to, w które ma miejsce tutaj - powiedział Eugeniusz Orłowski.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group