Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 2370
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żużel w Wałbrzychu? Wygląda na to, że tak!

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 19 listopada 2009, 12:23
Aktualizacja: 12:45
Autor: ft
Prace na stadionie Victorii
Fot. WSM
Pierwsza i jedyna w kraju sekcja żużlowa dla 6–latków powstała w Wałbrzychu. Wyścigowa Sekcja Motocyklowa remontuje teraz dawany stadion Victorii w dzielnicy Sobięcin. Poza tym wałbrzyszanom udało nawiązać się współpracę z Atlasem Wrocław.

W Wałbrzychu już jest, a we współpracy z WSM-em ma powstać także we Wrocławiu. Dzieci od najmłodszych lat będą miały okazję próbować swoich sił na torze do mini-żużla. Stadion Victorii przez wszystkich zapomniany, teraz lata świetności będzie miał przed sobą i to za sprawą żużla, o którym parę miesięcy temu w Wałbrzychu, poza zapaleńcami, chyba nikt by nie pomyślał.

- Budujemy od podstaw klub żużlowy oraz motocrossowy. To proces podobny do tworzenia zespołu piłkarskiego. Planujemy w okresie 3 lat powołać wałbrzyska drużynę, która wystartuje w rozgrywkach ligowych - powiedział Paweł Isański, jeden z współtwórców szkółki żużlowej.

- W okresie zimowym rozpoczniemy nabór do szkółki żużlowej i motocrossowej dzieci w wieku od 6 do 9 lat, w klasie motocykli o pojemności 50 ccm oraz w wieku od 9 do 13 lat, w klasie motocykli o pojemności 125 ccm. Planujemy rozpocząć zajęcia z grupą 20 dzieciaków - dodał Paweł Isański.

Od 11 listopada przy ul. Sportowej w dzielnicy Sobięcin trwają prace budowlane dzięki, którym 2,5-metrowy pas powiększy się dwukrotnie. 28 listopada wałbrzyska ekipa zaplanowała rozegranie zawodów typu Speedcross, a już jutro WSM zorganizuje pierwszą, oficjalną konferencję prasową, na której opowie o przyszłości tego sportu w Wałbrzychu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group