• Niedziela, 22 września 2019
  • Godz. 6:15
  • Imieniny: Joachima, Maurycego, Tomasza
  • Czytających: 2212
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zygmunt Nowaczyk podsumowuje swoją działalność jako zastępca prezydenta

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 17 grudnia 2018, 12:46
Aktualizacja: 15:17
Autor: PAW
Fot. red
Podczas ostatniej sesji rady miasta prezydent Roman Szełemej złożył podziękowania ustępującemu wiceprezydentowi miasta Zygmuntowi Nowaczykowi i życzył sukcesów jego następcy Sylwii Bielawskiej.

Nową wiceprezydent mieliśmy okazję poznać podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Tymczasem sesja była okazją do podsumowania osiągnięć Zygmunta Nowaczyka.
- Misja Zygmunta Nowaczyka dobiegała końca - mówi prezydent Roman Szełemej. - Te lata współpracy były bardzo dobre. Od 2011 roku Zygmunt Nowaczyk był moim zastępcą - to ponad 7 lat wspólnej pracy na rzecz Wałbrzycha i jego mieszkańców. To czas bardzo dużych zmian, jakie zaszły w mieście. Z perspektywy tego, co osiągnęliśmy - choć stanęliśmy przed bardzo poważnymi decyzjami o zamknięciu niektórych szkół, o przeprowadzeniu reformy oświaty w Wałbrzychu - mogę powiedzieć, że większość tych decyzji była trafiona, o czym świadczy obecny stan wałbrzyskiej oświaty.

Prezydent Szełemej podkreślał, że choć wiele z tych decyzji było niepopularnych i trudnych, to Zygmunt Nowaczyk zawsze wykazywał lojalność i wspierał prezydenta Szełemeja w dążeniu do celu i do rozwoju Wałbrzycha.
- To człowiek niezwykle kompetentny, doświadczony zawodowo, a jednocześnie spokojny, wyważony, którego pomoc dla mnie była nieoceniona - podsumowuje prezydent Szełemej.

Sam Zygmunt Nowaczyk nie krył wzruszenia i podzielił się ze wszystkimi swoimi spostrzeżeniami na temat swojej misji, która dobiegła końca.
- Nadszedł odpowiedni moment na podjęcie takiego kroku - mówi Nowaczyk. - Odpowiadałem nie tylko za oświatę, ale za współpracę z jednostkami kultury, środowiskiem górniczym, które stało mi się bardzo bliskie, za współpracę ze środowiskami reprezentującymi osoby niepełnosprawne. Współpraca z prezydentem Szełemejem była owocna, udało nam się wiele zmienić na lepsze w Wałbrzychu, choć musieliśmy sobie radzić z wieloma problemami. Zawsze starałem się pracować rzetelnie i sumiennie na rzecz Wałbrzycha.

Twoja reakcja na artykuł?

10
48%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
6
29%
Złości
4
19%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~~Troll 18-12-2018 8:13
Sylwia nie lubi Łukasza z PSL.Dlaczego??
~do Trolla 18-12-2018 12:36
a ja nie lubię ruskich... pierogów. dlaczego?
~Jagol 8-01-2019 16:59
do: ~do Trolla (12:36)
Nie wiesz co tracisz,nie jedząc tych pierogów;palce lizać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group