Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3262
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Żywa biblioteka

Środa, 23 października 2019, 6:44
Aktualizacja: Czwartek, 24 października 2019, 8:40
Autor: red
Wałbrzych: Żywa biblioteka
Fot. organizatorzy
Włącz się do rozmowy i przełam uprzedzenia! Przyjdź do Żywej Biblioteki w Wałbrzychu!

Czy należy się bać osoby z chorobą psychiczną? Czy geje i lesbijki mogą mieć dzieci? Czy każda Cyganka potrafi wróżyć? Czy feministki nienawidzą mężczyzn? Z czym mierzy się rodzina dziecka z zespołem Aspergera?

Na te i wiele innych pytań uzyskasz odpowiedź podczas dziewiątej już edycji Żywej Biblioteki w Wałbrzychu, która odbędzie się 24 i 25 października 2019 r. w Zespole Szkół Politechnicznych „Energetyk”.

Żywa Biblioteka to międzynarodowy projekt edukacyjny, który umożliwia wszystkim chętnym nieformalny osobisty kontakt z osobami reprezentującymi grupy społeczne obarczone stereotypami oraz zagrożone wykluczeniem i dyskryminacją. Zainicjowany w 2000 r. w Danii obecnie jest realizowany w ponad 80 krajach na całym świecie. Został uznany przez Radę Europy za oficjalną metodę edukacji o prawach człowieka. Główną ideą projektu jest propagowanie wartości takich jak otwartość, szacunek i różnorodność.

Żywe Książki to osoby reprezentujące grupy społeczne zagrożone dyskryminacją i wykluczeniem ze względu na m.in. następujące cechy: pochodzenie narodowe i etniczne, kolor skóry, orientację seksualną, tożsamość płciową, religię/wyznanie, niepełnosprawność, trudną przeszłość (uzależnienia, pobyt w więzieniu, bezdomność), wygląd zewnętrzny, światopogląd itp. W trakcie najbliższej edycji Żywej Biblioteki w Wałbrzychu będzie można porozmawiać m.in. z Ateistą, Chińczykiem z Tajwanu, Cyganką/Romką, Feministką, Gejem, Hazardzistą, Imigrantką, Lesbijką, Mamą dziecka z zespołem Aspergera, Mamą Geja, Osobą panseksualną, Osobą niepełnosprawną, Osobą z chorobą psychiczną, Osobą z depresją i zaburzeniami lękowymi, Osobą z doświadczeniem przemocy domowej, Patriotką, Policjantem, Trzeźwym Alkoholikiem, Ukrainką oraz Weganinem. Każdy Czytelnik w rozmowie z Żywą Książką będzie miał okazję skonfrontować swoje wyobrażenia na temat danej grupy społecznej z rzeczywistością.

Żywa Biblioteka w Wałbrzychu odbędzie się 24 i 25 października 2019 r. w godz. 10.00 – 18.00 w Zespole Szkół Politechnicznych „Energetyk” przy al. Wyzwolenia 5.

Organizatorem lokalnym Żywej Biblioteki jest Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce, Centrum Aktywności Lokalnej, Zespołem Szkół Politechnicznych „Energetyk” oraz Stowarzyszeniem Różnorodności Społecznej „UP-DATE”.

Żywa Biblioteka/Human Library Wałbrzych odbywa się pod patronatem Human Library Organization oraz Sieci Żywa Biblioteka Polska.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group