Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2675
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Żywa Biblioteka po raz kolejny w Wałbrzychu

Niedziela, 21 października 2018, 14:17
Autor: JAZ
Wałbrzych: Żywa Biblioteka po raz kolejny w Wałbrzychu
Fot. JAZ
W Zespole Szkół Politechnicznych "Energetyk" odbyła się VI już ogólnopolska akcja, międzynarodowego projektu edukacyjnego Żywa Biblioteka.

Chętni mogli porozmawiać między innymi z Ateistą, Byłym Więźniem, Cyganką/Romką, Gejem, Hazardzistą, Imigrantką, Osobą Niepełnosprawną, Osobą chorującą psychicznie i Trzeźwą Alkoholiczką, Islamistą czy Drag Quin.

Edukacyjny projekt Żywej Biblioteki umożliwia nieformalny, osobisty kontakt z osobami z różnych grup społecznych, które dodatkowo obarczone są stereotypami, zagrożeniem wykluczenia ze społeczeństwa czy dyskryminacją. Często wynika to z faktu pochodzenia, wyznania czy tożsamości płciowej. Projekt Żywa Biblioteka umożliwia poznanie i zrozumienie takiej osoby. To z kolei pozwala przełamywać bariery.

W tegorocznej edycji największym zainteresowaniem cieszyły się Drag Quinn i Mama Geja. Żywą bibliotekę odwiedziło ponad 150 gości. Wszyscy podeszli do tematu poważnie i wynieśli ze spotkań wiedzę, wspomnienia oraz wrażenia, których nawet nie przypuszczali, że będą w stanie zaznać. Zainicjowany w Dani w 2000 roku projekt realizowany jest obecnie w ponad 80 krajach na całym świecie.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group