Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2572
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

100 tysięcy złotych dla Głuszycy

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Środa, 5 maja 2010, 20:48
Aktualizacja: 20:50
Autor: red
Burmistrz Wojciech Durak może być zadowolony z pozyskania 100 tysięcy złotych na Plan Zagospodarowania Przestrzennego
Fot. red
Głuszyca, jako jedna z dwóch gmin powiatu wałbrzyskiego, otrzyma z budżetu województwa 100 tys. zł. Zostaną one przeznaczone na nowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy.

W ramach II edycji Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej do 28 gmin w naszym województwie trafi prawie 10 milionów zł, z czego do Głuszycy 100 tys. zł. Zostaną one przeznaczone na sporządzenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Przy czym wysokość wsparcia wynosi 75% wartości zadania, a 25% będzie wkładem własnym gminy.

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego jest podstawowym źródłem informacji o możliwościach architektoniczno-budowlanych danej miejscowości. Dzięki takiemu planowi łatwo określić politykę przestrzenną gminy – tym samym plan ułatwia podejmowanie decyzji potencjalnym inwestorom.

Kolejną zaletą posiadania przez gminę planu jest uproszczenie procedury administracyjnej - jeśli bowiem wybierzemy sobie daną działkę do budowy, to właśnie z planu dowiemy się o jej charakterze: czy jest to teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej (oznaczenie MN), zabudowy wielorodzinnej (MW), czy też może teren zieleni parkowej (ZP). W końcu też uzyskamy informację, czy na danym terenie w ogóle można budować. Przede wszystkim jednak Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego skraca długość naszych starań o budowę, bowiem jeśli gmina takiego planu nie posiada, to inwestor na decyzję o warunkach zabudowy może czekać nawet do roku. W sytuacji, gdy plan miejscowy istnieje, pobiera się z urzędu gminy wypis i wyrys. Sprawnie działający urząd jest w stanie taką dokumentację przygotować w kilka dni.

W konsekwencji realizacja inwestycji przekłada się na polepszenie sytuacji społeczno-gospodarczej, a także na podniesienie atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej danej gminy.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 6-05-2010 9:53
Brawoooo !!!!
~dada 6-05-2010 18:22
Oby to były mądrze wydane pieniądze, bo w Głuszycy brakuje ,,troche" kolorów, życia, bezpieczeństwa, reklamy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group