Czytających: 4608

Wałbrzych: 13 medali karateków

Wtorek, 27 października 2020, 8:27
Aktualizacja: 8:29
W sobotę 24 października 12–osobowa reprezentacja Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI wraz z Sensei Tomaszem Obuchowskim wzięła udział w VI Turnieju Karate o Puchar Prezydenta Miasta Katowice.

W turnieju udział wzięło prawie 250 zawodników z Polski. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach Kumite, Kata oraz walki bezkontaktowe dla najmłodszych adeptów karate. Zawodnicy z UKKS OBI udział wzięli w kata i kumite.

W kumite na najwyższym stopniu podium stanęła 8-letnia Barbara Wintoniak w kategorii + 30 kg pokonując w finale swoją klubową koleżankę Lenę Kukulską, która ostatecznie zajęła 2. miejsce.

Srebrne medale zdobyli również najstarsi reprezentanci klubu. Szymon Pomjan startujący w kategorii 15-16 lat -60kg nieznacznie uległ zawodnikowi z Katowic. Reprezentantki walczące w kategorii dziewcząt 13 – 14 lat spisały się równie dobrze. Wiktoria Wacław w kategorii – 50kg przegrała finał z zawodniczką z Radzymina, a Julia Obuchowska w kategorii + 50 kg przerwała walkę finałową z powodu doznanej kontuzji, którą jak się okazało było złamanie prawej ręki. Na drugim miejscu tak jak starsi koledzy stanął również 10-letni Igor Marciniak w kategorii + 30 kg. Bardzo dobrze radził sobie w walce finałowej, jednak chwila nieuwagi tuż przed końcem pozwoliła przeciwnikowi zdobyć wazari (poł punktu) przez co Igor musiał zadowolić się drugim miejscem.

Pozostali zawodnicy Kacper Waszak, Maja Gałuszkiewicz, Milena Gałuszkiewicz, Livia Stachura, Laura Kuźniarz oraz Ada Wołk-Łaniewska wywalczyli w sobotę brązowe medale. Najwięcej przeciwników w swojej kategorii miał 10-letni Kacper Waszak -30 kg.

Bardzo dobrze obsadzona była kategoria Kata, w której doskonale spisała się 9-letnia Ada Wołk-Łaniewska zajmując ostatecznie 3. miejsce.

W sumie z Katowic 12-osobowa grupa zawodników UKKS OBI przywiozła 13 medali.

Na tatami jako sędziowie z klubu tym razem wystąpili Sensei Tomasz Obuchowski oraz Dominik Obuchowski, który na tym turnieju nie mógł wystartować jako zawodnik z racji wieku. Turniej był do lat 16. Tym razem wraz z Sempai Agnieszką Obuchowską zawodników do startów przygotowywał trenujący w klubie tata - Piotr Gałuszkiewicz.