Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2671
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

13. Prezentacja Monodramów w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 22 października 2012, 9:17
Aktualizacja: 15:36
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Już jutro o godz. 18.00 w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Białym Kamieniu w ramach 13. Prezentacji Monodramów na Dolnym Śląsku zostaną wystawione dwa zwycięskie spektakle Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora: „Patryk K.” wg Jerzego Pilcha oraz „Miłka” wg „Piaskownicy” Michała Walczaka. Występuje Krzysztof Grabowski.

Oba spektakle składają się na dość wnikliwą wiwisekcję mężczyzny. Niekiedy prześmiewczą, innym razem brutalnie szczerą. Opowieść Patryka prowadzona jest, jak stand up comedy. Śmiejemy się z jego perypetii życiowych. Marzeniu o zostaniu papieżem czy z jego głębokiej wiary, że Polska jest „odwieczną piłkarską potęgą świata”. Wyznania Patryka nagle przełamuje klęska niepowodzeń, które prowadzą do… ucieczki w świat zabawy Batmanem, jako alegorii super-bohatera, który przecież nie ma problemów. Kiedy jednak zaczniemy Batmanowi przekazywać nasze kompleksy, może to doprowadzić do…

„PATRYK K.”
Uteatralizowana wersja coraz bardziej popularnego w Polsce "stand-up comedy". „Polska jest piłkarską potęgą świata, a papież zawsze jest Polakiem...” Jest to próba wytyczenia i zatarcia granicy między tym, co śmieszne a tym, co tragiczne. Błahe a poważne. Istotne a nieistotne. Wszystko to przykryte opowieścią Patryka, który bez skrępowania mówi o sobie, o swojej rodzinie, swoim życiu seksualnym bądź jego braku. To autobiograficzna opowieść z pozoru normalnego człowieka, w której rodzi się czy też odsłania dewiant.

„Miłka”
Spektakl teatru jednego aktora zainspirowany „Piaskownicą” Michała Walczaka.Ze słynnego już dramatu, który nierozerwalnie wręcz kojarzy się z dwójką głównych bohaterów, została wyrzucona Miłka.Pozostał Protazek.
Sam sobie.Próbuje on walczyć, ale sam nie wie o co. Próbuje walczyć, ale nie wie dla kogo. Walczy, choć nie ma nawet z kim. Chce krzyczeć i nie ma na kogo. Sam nie wie gdzie jest, kim jest i nie wie, czy kogokolwiek to interesuje.

Bilety do nabycia w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury: normalny 15 zł, ulgowy 10 zł.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group