Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3371
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 14–latek nie miał litości nawet dla swojej babci

Czwartek, 10 listopada 2011, 13:30
Aktualizacja: 13:31
Autor: red
Wałbrzych: 14–latek nie miał litości nawet dla swojej babci
Fot. red
Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali 14–letniego chłopca, który ma na swoim koncie 24 czyny karalne. Chłopiec okradł nawet własną babcię.

Funkcjonariusze Komisariatu II Policji w Wałbrzychu zatrzymali 14-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Chłopak podejrzewany był o kradzież przewodów telekomunikacyjnych o wartości 2000 zł.

Od dłuższego czasu na terenie dzielnicy Nowe Miasto dochodziło do kradzieży przewodów telekomunikacyjnych. Na podstawie zebranych informacji wałbrzyscy policjanci wytypowali sprawcę kradzieży. Okazał się nim 14-letni mieszkaniec Wałbrzycha. W czasie przeprowadzonego eksperymentu procesowego chłopak wskazał miejsca popełnienia przestępstw oraz szczegółowo opisał sposób swojego działania. Opowiedział również policjantom szczegółowo o prowadzonej przez siebie przestępczej „działalności”.

W sumie, oprócz 5 kradzieży kabli, na swoim koncie ma 19 innych czynów karalnych. Były to włamania i kradzieże do altan i samochodów. Wyrwał z rąk przypadkowych ludzi dwa telefony komórkowe. Podpalił również dwie altanki oraz zniszczył budkę telefoniczną. Na koniec ukradł własnej babci 300 zł.

O dalszych losach 14-latka zadecyduje sąd rodzinny. Na jego decyzję nieletni czeka w Policyjne Izbie Dziecka KMP w Wałbrzychu.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group