Niedziela, 10 maja
Imieniny: Antoniny, Izydora
Czytających: 3637
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Stracił blisko pół miliona

Poniedziałek, 20 kwietnia 2026, 10:39
Aktualizacja: 14:00
Autor: KMP Wałbrzych
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Stracił blisko pół miliona
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci ostrzegają przed kolejnymi przypadkami oszustw metodą „na policjanta” oraz „na pracownika banku”. W ostatnim czasie do funkcjonariuszy zgłosił się mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, który został zmanipulowany przez przestępców i stracił znaczną sumę pieniędzy.

W pierwszym przypadku oszuści skontaktowali się z 35-latkiem, podszywając się pod pracownika banku oraz funkcjonariuszy Policji. Przekonali go, że ktoś wykorzystał jego dane do zaciągnięcia kredytu, a jedynym sposobem na ochronę środków i pomoc w zatrzymaniu sprawców jest ścisła współpraca z nimi.

Mężczyzna, działając w przekonaniu, że pomaga w policyjnej akcji, wykonywał polecenia rozmówców. W wyniku manipulacji zaciągnął kilka kredytów, a następnie przekazał pieniądze zgodnie z instrukcjami przestępców m.in. za pośrednictwem urządzeń do wpłat kryptowalut oraz wskazanych punktów. Łączna kwota strat wyniosła ponad 418 tysięcy złotych.

W drugim przypadku ofiarą przestępców padła 94-letnia wałbrzyszanka. Oszuści, podszywając się pod policjantów, przekazali jej fałszywą informację o rzekomej grupie przestępczej działającej w okolicy. Wzbudzając strach i poczucie zagrożenia, doprowadzili seniorkę do przekazania pieniędzy. Kobieta straciła blisko 20 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
5%
Cieszy
8
42%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
7
37%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2026 Highlander's Group