Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2084
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

15 milionów dofinansowania dla Gminy Wałbrzych i instytucji kulturalno–oświatowych

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 13 stycznia 2017, 14:05
Aktualizacja: Sobota, 14 stycznia 2017, 9:05
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Gmina Wałbrzych i instytucje kulturalno–oświatowe otrzymały blisko 15 milionów złotych na realizację 5 nowych projektów. Środki pochodzą z budżetu ZIT AW.

Wśród wnioskodawców znalazła się Gmina Wałbrzych, która zgłosiła 3 wnioski, Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Rzemieślnicza Oświata Sp. z o. o.. Poniżej prezentujemy wnioski, które otrzymały dofinansowanie, o czym poinformowali dzisiaj podczas konferencji prasowej w wałbrzyskim Ratuszu przedstawiciele władz miasta i wnioskodawców.

"Zwiększenie wykorzystania e-usług publicznych w Gminie Wałbrzych". Wartość dofinansowania: 7 211 705,09 zł. Wnioskodawca: Gmina Wałbrzych. Ten ogólny projekt składa się z 3 równorzędnych projektów: pierwszy z nich to "Portal Mieszkańca", gdzie będzie można załatwić większość spraw urzędowych, sprawdzić swoje zobowiązania wobec miasta i zobowiązania miasta wobec siebie, oraz dokonać płatności. Drugi projekt zakłada wyposażenie wszystkich szkół miasta w elektroniczny dziennik, łącznie z obsługującą go infrastrukturą, w której skład wejdzie ponad 750 laptopów, blisko 100 tableto-laptopów, infrastruktura sieciowa w każdej ze szkół i jednolite oprogramowanie. Trzeci projekt to jednolity bilet elektroniczny jednostek kulturalnych Wałbrzycha: Muzeum Porcelany, Teatru Lalki i Aktora i Starej Kopalni. Będzie to system biletów zgodny z tym systemem, który wdrożył już Zamek Książ, będzie z nim komplementarny. Realizacja tego szerokiego, złożonego z 3 modułów projektu ułatwi mieszkańcom a także turystom dostęp do usług realizowanych przez instytucje publiczne.

"Zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Gminy Wałbrzych, położonych przy ul. 1 Maja 103-107, ul. Niepodległości 64, ul. Ogrodowej 2A i ul. 1 Maja 149". Wartość dofinansowania: 3 503 482,31 zł. Wnioskodawca: Gmina Wałbrzych. Projekt zakłada remont i termomodernizację wymienionych we wniosku obiektów.

"Czas na zawodowców - innowacyjne wyposażenie wałbrzyskich szkół zawodowych". Wartość dofinansowania: 2 541 222,99 zł. Wnioskodawca: Gmina Wałbrzych. Projekt obejmuje 4 szkoły, dla których Gmina Wałbrzych jest organem prowadzącym: Zespół Szkół nr 7, Zespół Szkół nr 5, "Energetyk" i Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych. W ZS 7 projekt dotyczy części remontu, oraz stworzenie pracowni gastronomicznej, hotelarskiej i finansowej. ZS 5 otrzyma doposażenie pracowni branży budowlanej i mechanicznej. W "Energetyku" pracownie zostaną doposażone w zakresie energetycznym, telekomunikacyjnym i informatycznym. ZSZS otrzyma doposażenie pracowni branży gastronomicznej i hotelarskiej.

"E-WOK wdrożenie i rozwój elektronicznych usług publicznych w zakresie e-kultury". Wartość dofinansowania: 188 197,42 zł. Wnioskodawca: Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Projekt składa się z 3 elementów. W ramach projektu zostanie uruchomiona platforma medialno-informacyjna, z której korzystać będą uczestnicy warsztatów i zajęć organizowanych przez WOK, oraz członkowie Zespołu Pieśni i Tańca "Wałbrzych". Platforma umożliwi natychmiastowy kontakt z instruktorami, oraz pobieranie informacji. Drugi element to system sprzedaży biletów i karnetów na wydarzenia, warsztaty i zajęcia organizowane w WOK. System będzie kompatybilny z systemem jednolitego biletu elektronicznego, obejmującego Muzeum Porcelany, Zamek Książ, Teatr Lalki i Aktora i Starą Kopalnię. Trzecim elementem jest wyposażenie obu placówek WOK w Token Boxy, dzięki którym można się będzie dowiedzieć co i w której sali WOK aktualnie się odbywa.

"Od ucznia do mistrza - poprawa warunków kształcenia poprzez dostosowanie infrastruktury i wyposażenia szkoły". Wartość dofinansowania: 1 502 851 zł. Wnioskodawca: Rzemieślnicza Oświata Sp. z o. o. W ramach tego projektu do istniejącego na Osiedlu Górniczym obiektu zostanie dobudowany nowy, połączony łącznikiem obiekt, w którym znajdą się 3 pracownie: gastronomiczno-cukierniczo-piekarnicza, mechaniczno-mechanoskopijna i artystyczna. Projekt zakłada również wyposażenie nowych pracowni w nowoczesny sprzęt.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~eee 13-01-2017 17:09
e- dzienniki totalna bzdura, brak logopedów w szkołach, psychologów, biblioteka czynna 2 godziny, pedagog też, nadal kreda i tablica to podstawa, rodzic już w ogóle nie będzie musiał przychodzić do szkoły, a niewolnik nauczyciel zamiast pracować z uczniem będzie wklepywał do komputera cyferki , ale też oczywiście wypełni papierowe dzienniki, postęp!!!
~Grzegorz 13-01-2017 19:14
U nas w szkole w Bambuszowie jest e dziennik i czasami z niego korzystamy jako rodzice, aczkolwiek oceny nie zawsze są wpisywane na bieżąco ale czy to jest warte inwestycji w miliony? Zarobią na tym firemki informatyczne Romana i sam Romek w łapę a szkołom zostaną chociaż laptopy
~Pilot 13-01-2017 19:26
DAJCIE te 15 balonów Kijowskiemu - brakuje mu na alimenty
~pytacz 13-01-2017 20:28
Pytanie jest takie: Jaka opcja polityczna rządzi tymi dofinansowaniami?
~ 14-01-2017 8:21
tymi dofinansowaniami rządzi Unia Europejska, to wytyczne europejskich mądrali tworzą możliwość pozyskiwania kasy na wszelkiej maści bzdety.
~ 14-01-2017 8:45
e-dziennik to wyrzucanie pieniędzy w błoto, zaś doposażenie szkół zawodowych to pomysł godny uwagi. Im więcej bzdur typu e-dziennik tym gorzej a im więcej pieniędzy na szkolnictwo zawodowe tym lepiej.
~pytacz 14-01-2017 10:42
Dziekuje za odpowiedz. Pojawia sie w takim razie pytanie, czy UE to noie przypadkiem szkodliwy twor skoro pozwala na takie marnotrastwo pobieranych skladek czlonkowskich? Czy ma to wplyw na wysokie ubostwo Polakow?
~do Grzegorza 15-01-2017 20:14
Szkoła w Bambuszowie się cofa. Nowy dyrektor wycofał e-dziennik, więc twoje info nieaktualne. Wałbrzych stawia na rozwój a w Bambuszowie do tyłu, w ciemnotę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group