Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2837
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 19–latek schował się w kojcu dla psa...

Piątek, 19 października 2018, 14:27
Autor: red
Wałbrzych: 19–latek schował się w kojcu dla psa...
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu po pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjął ucieczkę.

Kierujący samochodem osobowym w miniony wtorek przed północą jechał ul. Wrocławską w kierunku Podzamcza. Na widok patrolu młody mężczyzna przyspieszył, dlatego funkcjonariusze włączyli w radiowozie sygnały pojazdu uprzywilejowanego celem dokonania kontroli drogowej. Kierujący pomimo to dalej kontynuował jazdę uciekając ulicami De Gaulle’a i Gagarina, aż skręcił w ulicę Kamienną. Tam po staranowaniu bramy wjazdowej do jednej z posesji został zatrzymany, kiedy uciekając pieszo schował się w kojcu dla psa.

19-letni mieszkaniec Świdnicy w trakcie legitymowania oświadczył policjantom, że jest osobą poszukiwaną, dlatego podjął decyzję o ucieczce. Miał jednak uprawnienia do kierowania pojazdami oraz był trzeźwy.

Młodociany przestępca odpowie teraz za niezatrzymanie samochodu i kontynuowanie jazdy, pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna. Mężczyzna w związku z tym, iż był osobą poszukiwaną, trafił już do Zakładu Poprawczego w Świdnicy, za popełnienie wcześniej innych czynów zabronionych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
7%
Cieszy
2
14%
Hahaha
2
14%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
8
57%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group