Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 1654
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

20–latek zatrzymany za rozbój

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Poniedziałek, 30 października 2017, 13:41
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
20–letni mężczyzna z Boguszowa–Gorc odpowie przed sądem za rozbój. Sprawca pobił 42–letniego mieszkańca tej samej miejscowości, a następnie ukradł pokrzywdzonemu 5 metalowych profili o wartości 100 złotych.

Policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach w minioną sobotę niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o rozboju udali się na miejsce zdarzenia na ul. Główną w Boguszowie-Gorcach. Szybka reakcja funkcjonariuszy pozwoliła na zatrzymanie przestępcy na gorącym uczynku.

Okazało się, że 20-latek zażądał od 42-latka wydania papierosów. Jako, że mężczyzna odmówił, sprawca wielokrotnie uderzał poszkodowanego w głowę, doprowadzając go do stanu bezbronności, a następnie dokonał kradzieży elementów budowlanych.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zastosował w stosunku do podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Policjanci skradzione mienie odzyskali w całości.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group