Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5690
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 26. Finał WOŚP za nami

Poniedziałek, 15 stycznia 2018, 6:41
Aktualizacja: Wtorek, 16 stycznia 2018, 9:57
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: 26. Finał WOŚP za nami
Fot. Robert Bajek
Wczoraj odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Wałbrzychu był to dzień pełen atrakcji. W tym roku Orkiestra grała dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Od rana w naszym mieście 220 wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek WOŚP. Wśród wolontariuszy był również Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. NZOZ Przychodnia Piaskowa Góra przygotował szereg badań i konsultacji specjalistycznych. Były to między innymi badania noworodków, badania logopedyczne, EKG, USG, konsultacje dietetyczne, ginekologiczne, fizjoterapeutyczne, dermatologiczne i ortopedyczne. Wałbrzyskie Muzeum Porcelany można było zwiedzać wrzucając datek do puszki WOŚP, odwiedzający mogli też liczyć na specjalny pakiet muzealny a goście Zamku Książ, którzy posiadali serducho WOŚP otrzymywali zniżkę na zwiedzanie zamku.

Jednak sercem 26. Finału WOŚP był Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Stara Kopalnia, gdzie zorganizowano kilka stref. Była strefa profilaktyki, zdrowia i urody, w której odbywało się oczyszczanie organizmu, konsultacje fizjoterapeutyczne, analiza skóry, zabiegi i porady kosmetyczne, strefa animacji i zabaw dla dzieci, gdzie były między innymi dmuchańce, wielkie klocki, malowanie buziek, warsztaty robienia latawców, strefa gastronomii z ciepłymi napojami i posiłkami i strefa koncertów, pokazów tanecznych i licytacji, gdzie wystąpił zespół SILENTlive i gwiazda wieczoru: zespół Łzy.

Na licytacjach, prowadzonych przez Krzysztofa Chwalińskiego i Krzysztofa Grabowskiego, znalazły się takie przedmioty i usługi jak między innymi pierścionek z brylantem, książka z autografem Dalajlamy, symboliczny akt własności góry Chełmiec, anioły z Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Anioły - muśnięcie skrzydeł", pióro z grawerem od Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, karta VIP do Aqua Zdroju, fotel Rektora PWSZ, zaproszenia na zajęcia w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, obraz wykonany z 3000 guzików, vourery na wycieczki i zabiegi, karnet teatralny do wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego, płyty, koszulki i piłki z autografami, usługa kominiarska, zaproszenia na koncerty czy sprzęt sportowy.

Tradycyjnie głównym przedmiotem podczas licytacji było unikatowe, złote serduszko, którego wykonawcą jest mistrz złotnictwa Grzegorz Śmigiel. W tym roku złote serduszko zostało wylicytowane za kwotę 4 000 złotych.

Dodatkowo na terenie Starej Kopalni pojawiła się mobilna stacja krwiodawstwa, koło wieży widokowej zainstalowano "tyrolkę", z której korzystać mogli zarówno dorośli jak i dzieci, były też wozy służb mundurowych i ratowniczych, oraz patrol konny straży miejskiej. Wałbrzyski, 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyło światełko do nieba - efektowny pokaz pirotechniczny. Warto zaznaczyć, że w ramach WOŚP 21 stycznia w Hali Wałbrzyskich Mistrzów przy ulicy Wysockiego odbędzie się mecz koszykarzy II-ligowego Górnika Trans eu z kibicami.

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group