• Czwartek, 19 września 2019
  • Godz. 2:54
  • Imieniny: Konstancji, Januarego, Teodora
  • Czytających: 2860
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

31 milionów złotych na inwestycje proekologiczne z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 26 marca 2009, 15:28
Aktualizacja: 22:15
Autor: agn
Prawie 31 milionów, tyle w 2008 roku przeznaczył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na inwestycje proekologiczne. Choć jeszcze dużo pracy przed nami, efekty są już widoczne.

W 2008 roku odbyło się czterdzieści siedem posiedzeń zarządu Funduszu. Głównymi tematami była gospodarka ściekowa i kanalizacja, ochrona powietrza a także gospodarka wodna i przeciwpowodziowa. Dzięki wnioskom składanym przez mieszkańców Fundusz mógł zareagować na problemy dotyczące naszego środowiska, jak również przeznaczyć na ten cel odpowiednie kwoty pieniężne.
Za pieniądze, jakimi dysponuje fundusz powstały m.in. cztery nowe oczyszczalnie ścieków a dwie zostały zmodernizowane, 17 kotłowni, a także 290 km sieci kanalizacyjnych w obiektach miejskich i 170 km w obiektach wiejskich.

Najwięcej problemów przysparza gospodarka odpadami. W najbliższym czasie 50 składowisk na Dolnym Śląsku zostanie zamkniętych. Gmina nie zgadza się na segregacje odpadów, a tym bardziej na składowisko. Wniosków dotyczących tego problemu ze stron mieszkańców wpłynęło niewiele, a to jest kolejna przeszkoda by usprawnić gospodarkę odpadami. Jednak możemy pewni, że pieniądze przeznaczone na ochronę środowiska na pewno się nie zmarnują, wręcz przeciwnie. Inwestycje, które dzięki nim zostaną zrealizowane przyniosą długoletnie i zadawalające efekty.

Niestety, jak dotąd nie udało się rozwiązać problemu skażonego siarkowodorem Sobięcina. Ochrona środowiska to nie tylko zadanie Funduszu, ale przede wszystkim nasze - mieszkańców. Dopiero wspólne działania mogą przynieść oczekiwane rezultaty. Bez wzajemnej współpracy nie osiągniemy nic, a to przecież my powinniśmy dbać o środowisko, które nas otacza.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group