Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2057
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: 420 km dla niepełnosprawnego ratownika GOPR

Poniedziałek, 9 stycznia 2017, 15:06
Aktualizacja: 15:09
Autor: red
Wałbrzych/REGION: 420 km dla niepełnosprawnego ratownika GOPR
Fot. użyczone
W poniedziałek 9 stycznia 2017 roku Andrzej Sawicki wyruszył w góry, z zamiarem pokonania trasy zimowej imienia Mieczysława Orłowicza, prowadzącej przez Góry Izerskie, Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Kamienne, Czarne, Sowie, Stołowe, Orlickie, Bystrzyckie, Masyw Śnieżnika, Góry Złote oraz Góry Opawskie, aż do Prudnika.

Trasa została podzielona na 17 odcinków. Przebieg przejścia można śledzić na naszym Facebooku Fundacji GOPR. Cel przejścia jest charytatywny, gdyż promuje zbiórkę pieniężną, prowadzoną na rzecz znajdującego się w potrzebie Ratownika Grupy Wałbrzysko – Kłodzkiej GOPR.

Zebrane w ramach akcji środki zostaną przeznaczone na podstawowe potrzeby i rehabilitację niepełnosprawnego Józefa – Ratownika GOPR, który niespełna 5 miesięcy temu doznał udaru niedokrwiennego mózgu, w efekcie, którego doznał:
- porażenia połowicznego prawostronnego z globalną afazją czuciowo ruchową,
- centralnego niedowładu nerwu tworzywowego prawego,
- niedowładu prawych kończyn.

W chwili obecnej kol. Józef nie jest samodzielny i wymaga ciągłej opieki. Paraliż nie ustąpił całkowicie, prawa ręka niewładna. Od nowa musi nauczyć się chodzić. Utrzymuje się jedynie z niskiej emerytury. W chwili obecnej czeka na zatwierdzenie wniosku o I grupę inwalidzką. Wymagana jest przede wszystkim rehabilitacja. Koszt 1 zabiegu w domu to 50 zł. Ratownik nie może wyjechać do sanatorium sam, gdyż wymaga opiekuna, a bez grupy inwalidzkiej opiekun jest dodatkowo płatny. Do tego dochodzą jeszcze koszty leczenia…

Nie zwlekaj! Akcja trwa tylko do 15 lutego!

Chcąc pomóc Ratownikowi GOPR możesz wpłacić dowolną darowiznę na konto Fundacji GOPR:
Raiffeisen Polbank 50 1750 0012 0000 0000 3337 6127

Wpisując w tytule przelewu: „Pomoc dla Józefa – Ratownika GOPR” lub skorzystać z przelewu PayU na stronie: http://fundacja.gopr.pl/PayU

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group