Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2752
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

430 tysięcy złotych będzie kosztować otwarcie Aqua Zdroju

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 29 sierpnia 2012, 16:20
Aktualizacja: Czwartek, 30 sierpnia 2012, 17:53
Autor: PAW
Fot. PAW
Wałbrzych zapłaci ponad 430 tysięcy złotych spółce, która zorganizuje otwarcie Aqua Zdroju.

Budowa Aqua Zdroju trwa i wkracza w końcową fazę. Władze spółki już mają firmę, która zorganizuje uroczyste otwarcie kompleksu, na który czeka cały Wałbrzych. Przetarg o nazwie „Świadczenie usług doradczych w zakresie przygotowania do otwarcia Centrum Turystyczno-Sportowego Aqua Zdrój w Wałbrzychu” wygrała wrocławska firma Miastoprojekt. Otwarcie będzie kosztowało 430 tysięcy złotych. Władze miasta nie widzą niczego nadzwyczajnego w tym fakcie. Przetarg został rozstrzygnięty, a firma, która go wygrała, ma zadbać o przygotowanie planów technicznych i marketingowych oraz o to, by obiekt był prawidłowo eksploatowany. Podczas uroczystego otwarcia spodziewać się można tłumów turystów. Według Alicji Rosiak, wydawanie blisko pół miliona złotych na otwarcie jest nieodpowiedzialnym ruchem.
- Firma zewnętrzna ma przygotować otwarcie. Z tego, co pamiętam, to prezes Stanek miał się tym zająć i odpowiadać właśnie za te kwestie. Teraz okazuje się, że potrzebny jest szwadron ludzi, by to zadanie zostało zrealizowane – mówi Alicja Rosiak.

Prezydent Roman Szełemej uważa, że ataki opozycji są bezpodstawne.
- Opozycja nie widzi, ile w mieście się dzieje. Są realizowane kolejne inwestycje. Niektórzy po prostu nie chcą zobaczyć, że Wałbrzych się zmienia na lepsze. Nigdy nie słyszałem od opozycji alternatywnych rozwiązań. Słyszę tylko ciągłą krytykę – mówi Roman Szełemej.

Alicja Rosiak twierdzi, że większość inwestycji, jakie są realizowane lub te, o których mówi prezydent Szełemej, mogą nie zostać dokończone.
- Obawiam się o budżet miasta i o te inwestycje – mówi radna. – Ten plan, który przedstawia nam prezydent Szełemej, jest nie do zrealizowania. Jestem realistką i uważam, że lepiej jest zaplanować i wykonać 5 poważnych inwestycji niż planować ich 20 i nie dokończyć w danym terminie żadnej.

Otwarcie Aqua Zdroju nastąpi prawdopodobnie późną jesienią.

Czytaj również

Komentarze (54) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group