Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4482
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj/Wałbrzych: 50 zespołów z dolnośląskiego przechodzi do II etapu Net Masters Cup. Dwie drużyny z Wałbrzycha awansowały dalej

Piątek, 5 kwietnia 2013, 13:52
Autor: red
Kraj/Wałbrzych: 50 zespołów z  dolnośląskiego przechodzi do II etapu Net Masters Cup. Dwie drużyny z Wałbrzycha awansowały dalej
Fot. red
Do VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup swój udział zgłosiło aż 286 drużyn z województwa dolnośląskiego – najwięcej spośród wszystkich województw. Do drugiego etapu eliminacji przeszło 50 z nich. Walka toczy się o pakiet pełnej opieki na studiach, w tym stypendium finansowe. Organizatorami konkursu są Grupa Allegro i Grupa Netia.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie jest jednym z największych w Europie konkursów o technologiach informatycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie do pierwszego etapu eliminacji zgłosiło się 2351 zespołów. Spośród 286 drużyn z Dolnego Śląska do kolejnego etapu przeszło aż 50, w tym:
• 19 z Wrocławia
• 4 z Legnicy, Świdnicy
• 3 z Jeleniej Góry, Piechowic, Trzebnicy i Lubania
• 2 z Wałbrzycha, Kłodzka i Gryfowa Śląskiego
• 1 z Dzierżoniowa, Milicza, Lubina, Bolesławca, Jaworu i Brzegu Dolnego

W pierwszym etapie eliminacji on-line trzyosobowe zespoły przydzielone do siedmiu okręgów rozwiązywały zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci. Zadania konkursowe przygotowali partnerzy Net Masters Cup – renomowane uczenie wyższe: Politechnika Warszawska, Łódzka, Poznańska i Wrocławska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Polska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie.

Do Wielkiego Finału Olimpiady w trybie eliminacji on-line przejdzie 21 kolejnych drużyn. Dodatkowo jeden zespół zdobędzie „dziką kartę” w konkursie zorganizowanym na stronie internetowej magazynu komputerowego CHIP, patrona medialnego Olimpiady. Wielki Finał Net Masters Cup odbędzie się 24 czerwca w Warszawie.

Nagrodą główną dla najlepszej drużyny jest pakiet pełnej opieki podczas nauki na uczelni wyższej na kierunku informatycznym (stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe) dla każdego z trzech członków drużyny, szkolenia Cisco Certified Network Associate oraz tablety iPad mini. Nauczyciel prowadzący zwycięską drużynę otrzyma kurs instruktorski w zakresie Cisco Certified Network Associate, tablet iPad mini oraz pakiet wejściówek na prestiżowe konferencje informatyczne.

Więcej informacji o Olimpiadzie można znaleźć na stronie www.netmasterscup.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group