Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 4531
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: 60 kilometrów dobrej zabawy – za nami 3. Maraton Pieszy „Sudecka Żyleta”

Niedziela, 27 sierpnia 2017, 14:56
Autor: Piotr Skomorokiewicz
REGION, Głuszyca: 60 kilometrów dobrej zabawy – za nami 3. Maraton Pieszy „Sudecka Żyleta”
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Nie czas, nie miejsce, tylko dobra zabawa i przełamywanie własnych słabości. To właśnie idea Maratonu Pieszego „Sudecka Żyleta”. W piątek, 25 sierpnia ze szczytu Wielkiej Sowy wystartowała trzecia edycja „Żylety”.

- To nasz drugi start w tej imprezie. Wystartowaliśmy w poprzednim, zimowym maratonie. Bardzo spodobała nam się organizacja, dlatego dziś jesteśmy tutaj ponownie – mówią Roksana i Grzegorz, którzy przyjechali z Leszna.

Start „Sudeckiej Żylety” zaplanowano w schronisku turystycznym „Sowa”, w piątek o godzinie 20:00. Uczestnicy mieli do pokonania dystans około 60 kilometrów z łączną sumą podejść 2500 metrów. Na trasie zostały wyznaczone trzy punkty kontrolne, a szacowany czas na jej pokonanie wynosił 15-20 godzin. Przekroczenie tego czasu nie oznaczało wykluczenia z maratonu, ponieważ organizatorzy nie wprowadzili limitu czasowego. Każdy ze startujących otrzymał kartę startową z opisem trasy i mapką oraz pamiątkowy gadżet z logo maratonu.

Wygodne buty, ubiór na każdą pogodę, ale przede wszystkim zapasy wody i jedzenia, to oprócz odpowiedniej formy fizycznej elementy konieczne do pokonania tak dużego dystansu.
- Jazda na rowerze i oczywiście chodzić, jak najwięcej chodzić, to nasz sposób na przygotowanie się do takiego maratonu – podkreślają Rafał i Darek, mieszkańcy Częstochowy, dla których był to pierwszy start w „Sudeckiej Żylecie”.

Pierwsi uczestnicy na mecie przy schronisku „Sowa” pojawili się w sobotę przed godziną 9:00. Natomiast po południu odbyła się wspólna impreza, na której wręczono wszystkim, którzy ukończyli „Żyletę” certyfikaty i upominki.

W trzeciej edycji „Sudeckiej Żylety” wzięło udział 312 miłośników górskich wędrówek, z wielu regionów Polski. Wśród startujących był również Roman Głód, Burmistrz Głuszycy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group