Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2707
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim: „9. Weekend Polska Biega” w Walimiu

Sobota, 25 maja 2013, 16:10
Aktualizacja: 23:08
Autor: Robert Bajek
Walim: „9. Weekend Polska Biega” w Walimiu
Fot. Robert Bajek
24 maja w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega” po raz czwarty zorganizowano bieg w Walimiu. Bieg odbył się na dystansie od kilkudziesięciu metrów dla najmłodszych uczestników, poprzez dystans 200 metrów, 1800 metrów, aż po trasę liczącą 5 i pół kilometra.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 11.00 pod Halą Sportową w Walimiu. Bieg został podzielony na różne dystanse w zależności od wieku uczestników. Najmłodsi – czteroletni uczestnicy mieli do pokonania kilkadziesiąt metrów asfaltową trasą. Dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej biegli asfaltową trasą liczącą 200 metrów. Młodzież z klas 4-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści do pokonania mieli trudną trasę o dystansie 1800 metrów, wiodącą drogami szutrowymi, leśnymi, polnymi i asfaltowymi. Taką samą trasą biegli dorośli, którzy zdecydowali się na udział w liczącym 5 i pół kilometra biegu. Dodatkowo wśród dzieci i młodzieży wyścig podzielono ze względu na płeć. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek, natomiast za zajęcie pierwszych 3 miejsc w każdej kategorii przyznawano medale. Podczas „9. Weekendu Polska Biega” w Walimiu udział w imprezie wzięło ponad 100 uczestników.

Do akcji przyłączyło się ponad 600 miejscowości z całej Polski. Celem tej ogólnopolskiej imprezy jest popularyzacja biegania, propagowanie aktywności fizycznej, rozbudzanie zainteresowań aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu, propagowanie zdrowego trybu życia i integracja środowisk lokalnych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group