• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Godz. 9:09
  • Imieniny: Adelajdy, Ady, Aleksandra, Dagmary, Konrada
  • Czytających: 2431
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Akademia Wyobraźni z występem w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 19 grudnia 2011, 13:37
Aktualizacja: 19:15
Autor: PAW
Fot. PAW
Na wałbrzyskim rynku zaprezentowała się Akademia Wyobraźni z Wrocławia. Występ tej grupy teatralnej wywołał spore zainteresowanie.

Wrocławska Akademia Wyobraźni to nowoczesna grupa teatralna skupiająca absolwentów kulturoznawstwa, polonistyki, animatorów kultury (adeptów Studia Teatralnego Akademii Wyobraźni), studentów i uczniów wrocławskich szkół średnich oraz wolontariuszy.

Grupa w swych działaniach sięga do korzeni teatru lalkowego, łącząc je z najnowszymi zdobyczami animacji społeczno – kulturalnej. Początki tej działalności sięgają połowy lat 90., a zainicjowane zostały przez Jacka Zuzanskiego i jego Grupę Działań Teatralnych, a kontynuowane były następnie w ramach Stowarzyszenia TEATR Program Działań Teatralnych.

Liderem zespołu jest Paweł Pawlik - reżyser teatru dzieci i młodzieży (dyplom z wyróżnieniem PWST we Wrocławiu w 1999 roku) oraz kulturoznawca (Uniwersytet Wrocławski) i pedagog artystyczny (Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu), wielokrotnie prowadził międzynarodowe warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży (w Niemczech, Francji, Portugalii, Hiszpanii, Bośni) oraz w wielu ośrodkach kultury w całej Polsce. Jako reżyser specjalizuje się w edukacji teatralnej dzieci i młodzieży, wielokrotnie prowadził też warsztaty dla nauczycieli.

Wrocławscy aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności na wałbrzyskim rynku. Ich występom towarzyszyła obecność sporej grupy nie tylko dzieci i młodzieży, ale również dorosłych.
- W Wałbrzychu ogólnie jest zbyt mało imprez tego rodzaju, stąd wydaje mi się tak duże zainteresowanie tym akurat występem – twierdzi Wiktor Fudali.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~walbrzych 19-12-2011 13:58
Bardzo dobrze przynajmniej coś się dzieje w tym rynku . ALE WSTYD ZA TE CHOINKI W CAŁYM MIEŚCIE , NA PIASKOWEJ NA PL. GRUNWALDZKIM , NA PODZAMCZU KOLO LIDLA NA SKRZYŻOWANIU , PO PROSTU TAKIE CHOINKI TO WSTYD NIE TYLKO DLA CAŁEJ POLSKI ALE RÓWNIEŻ I DLA ŚWIATA , JUŻ W OGÓLE TAKICH SZKARAD MOGLI NIE DAWAĆ I JA BYM PROSIŁ O ZABRANIE TYCH CHOINEK BO TO NIE SŁUŻY DOBRZE O MIEŚCIE , TO PO PROSTU NA ŚMIETNISKU SĄ LEPSZE CHOINKI NIŻ TE NASZE DO DEKORACJI MIASTA .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group