Czwartek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 2270
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Region: Akcja Fundacji WOŚP – „Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste”

Poniedziałek, 16 lutego 2015, 6:25
Aktualizacja: 7:49
Autor: mlegierska
Wałbrzych/Region: Akcja Fundacji WOŚP – „Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste”
Fot. użyczone
Wśród 10 miast, w których Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeprowadzi akcję pod hasłem: „Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste” znalazł się Wałbrzych i Świebodzice.

"Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste” to kolejna ogólnopolska akcją Fundacji WOŚP związana z nauką pierwszej pomocy po Światowym Dniu Pierwszej Pomocy oraz biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. W 2013 roku próba ustanowienia rekordu, która odbyła się z okazji „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”, zaangażowała aż 83 111 osób z 1 132 instytucji z całej Polski. W czasie tych przedsięwzięć Jurek Owsiak i instruktorzy Fundacji WOŚP chcą namówić wszystkich Polaków do tego, żeby nauczyli się pierwszej pomocy i nie bali się jej później udzielać.

Akcja odbędzie się 18 lutego na dworcach kolejowych w 10 wybranych miastach - w tym w Świebodzicach i Wałbrzychu. Podczas wspólnej zabawy każdy przechodzień będzie mógł tego dnia za darmo nauczyć się pierwszej pomocy, a szkolić będą dzieci ze szkół podstawowych (klasy I-III), które biorą udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”, prowadzonym przez Fundację WOŚP. Ich pracę wspierać będą wykwalifikowani Instruktorzy Programu. Kolejny raz dzięki młodym ratownikom cała Polska będzie się uczyć ratować.

Happening odbędzie się na Dworcu Miasto w Wałbrzychu oraz Dworcu kolejowym w Świebodzicach. Partnerem przedsięwzięcia są PKP S.A. oraz Przewozy Regionalne.

Więcej o akcji: TUTAJ

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group