Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 4406
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Akcja honorowego krwiodawstwa w wałbrzyskim Hufcu Pracy

Piątek, 24 kwietnia 2015, 7:20
Aktualizacja: 7:23
Autor: red
Wałbrzych: Akcja honorowego krwiodawstwa w wałbrzyskim Hufcu Pracy
Fot. użyczone
W ramach tegorocznej akcji Aktywność Dobry Wybór, pt. „Podaruj życie” oraz programu profilaktycznego „Nasze zdrowie w naszych rękach”, odbyło się wyjście młodzieży do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Była to już kolejna akcja, której celem było zaszczepienie w młodych ludziach idei oddawania krwi. W akcji wzięło udział 5 pełnoletnich wychowanków, 3 wychowawców hufca oraz nauczyciel Publicznego Gimnazjum nr 3 w Wałbrzychu. Warto podkreślić, że jest to już piąta inicjatywa, w której bierze udział nasza młodzież, a pierwsza z nich miała miejsce 5 grudnia 2014 roku.

Po wypełnieniu ankiety dotyczącej trybu życia i stanu zdrowia beneficjenta, zbadaniu poziomu hemoglobiny oraz po przejściu badania lekarskiego, 5-osobowa grupa młodzieży oraz czworo opiekunów zakwalifikowało się do akcji poboru krwi. Uczestnicy ochoczo zasiadali w fotelach i pomimo lekkich obaw z chęcią podzielili się życiodajnym płynem. W nagrodę za swoją dzielną postawę, podopieczni otrzymali słodki upominek w postaci czekolad oraz opaski odblaskowe z logo krwiodawstwa. Młodzież zachęcona dalszą możliwością pomocy podczas podobnych akcji oddawania krwi, zapisała się do Klubu Honorowego Dawcy Krwi oraz otrzymała legitymacje Honorowego Dawcy Krwi.

Uczestnicy akcji oddając krew, nie tylko ratowali ludzkie życie, ale także mieli okazję darmowego przebadania się w kierunku chorób zakaźnych. Dodatkowym efektem jest wymiar promocyjny tego przedsięwzięcia, szerzenie idei honorowego krwiodawstwa oraz propagowanie zdrowego trybu życia. W tym dniu młodzież z wałbrzyskiej jednostki pokazała istotę pomocy osobom chorym, dla których kilka kropli krwi potrafi zdziałać cuda i niejednokrotnie uratować ich życie. Krwiodawstwo w oczach młodych ludzi przyjęło szczególny wyraz bezinteresownej pomocy i stało się przejawem solidarności społecznej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group