Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 2558
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: Akcja "Ratujmy Kobiety" pod Tesco

Niedziela, 17 lipca 2016, 11:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 lipca 2016, 10:10
Autor: Robert Bajek
Szczawno-Zdrój: Akcja
Fot. Robert Bajek
Stowarzyszenie Inicjatywa Polska prowadzi ogólnopolską akcję "Ratujmy Kobiety". Akcja polega głównie na zbieraniu podpisów pod projektem ustawy liberalizującej prawo aborcyjne. W ramach akcji dzisiaj podpisy zbierano między innymi pod szczawieńskim hipermarketem Tesco.

Dzisiejsza akcja przeprowadzona pod Tesco nie polegała jedynie na zbieraniu podpisów pod projektem ustawy. W ramach akcji omawiane były problemy dotyczące ustawy antyaborcyjnej, szczegółowo omówiony został projekt ustawy dającej możliwość bezpiecznego i legalnego przerywania ciąży, dyskutowano też o świadomym rodzicielstwie i nowoczesnych metodach antykoncepcji. W dzisiejszej akcji udział wzięli między innymi: były Poseł na Sejm RP Dariusz Joński, koordynator wojewódzki Stowarzyszenia Inicjatywa Polska Mateusz Rambacher, przedstawiciel Stowarzyszenia Inicjatywa Polska Andrzej Rutkowski i przedstawicielka Komitetu Obrony Demokracji Marta Wosak.

Stowarzyszenie Inicjatywa Polska prowadzi zbiórkę podpisów pod projektem ustawy do 31 lipca a 4 sierpnia listy z podpisami trafią do Marszałka Sejmu. Projekt zakłada nie tylko umożliwienie legalnego przerywania ciąży, ale również zapewnienie kobietom w ciąży pełnej opieki zdrowotnej, zapewnienie dostępu do nowoczesnych metod antykoncepcji, a także wprowadzenie do szkół edukacji seksualnej. Stowarzyszenie swoje działania argumentuje tym, że ustawa antyaborcyjna autorstwa PiS wprowadza wyjątkowe restrykcje wobec kobiet, nie dając im jednocześnie możliwości decydowania o swoim losie.

- "Ratujmy Kobiety" jest akcją organizowaną przez wiele inicjatyw i organizacji pozarządowych. Jest to projekt ustawy o wolności kobiet, aby kobiety same mogły decydować o swoim ciele. Chodzi o to, aby uniemożliwić Prawu i Sprawiedliwości wprowadzenie restrykcyjnych przepisów, które kobietom zabraniają decydowania o samym sobie. Chodzi o to, żeby kobiety mogły same decydować o sobie. Hasło naszej akcji brzmi: "Moje ciało, moja broszka". Ciało każdej kobiety to jest jej świętość. Chcemy pokazać rządowi polskiemu, że jest bardzo duży nacisk społeczny, że Polki i Polacy nie zgadzają się z tym, aby Polska była krajem typowo katolickim. Chcemy liberalizacji prawa aborcyjnego - powiedział Mateusz Rembacher - koordynator wojewódzki Stowarzyszenia Inicjatywa Polska.

Stowarzyszenie przekonuje, że obecny projekt całkowitego zakazu aborcji pozbawia kobiety prawa do opieki medycznej i godnego traktowania a jeżeli obecne przepisy zostaną, zgodnie z projektem, zaostrzone, wówczas kobiety będą zmuszane do kontynuowania ciąż zagrażających ich życiu, będą musiały rodzić dzieci z wadami genetycznymi, chore, niezdolne do samodzielnego życia, a także dzieci spłodzone podczas gwałtów, również gwałtów zbiorowych. I, co istotne, dotyczy to również osób nieletnich. Przedstawiciele Stowarzyszenia wskazywali również, że obecne przepisy są, z wyłączeniem Malty, najbardziej restrykcyjne w całej Europie. W dniu dzisiejszym analogiczne akcje Stowarzyszenia Inicjatywa Polska zaplanowano również na deptaku w Szczawnie-Zdroju, a także w Rynku w Świdnicy i Strzegomiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group