Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 2580
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Akcja "Szkoły na Anioły"

Czwartek, 15 czerwca 2017, 11:47
Aktualizacja: Piątek, 16 czerwca 2017, 12:30
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Akcja "Szkoły na Anioły"
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w wałbrzyskim Rynku odbyła się impreza charytatywna "Szkoły na Anioły", połączona z kwestą na remont zabytkowej wieży Kolegiaty Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i św. Aniołów Stróżów.

Licząca około 80 metrów wieża wałbrzyskiej Kolegiaty wymaga bardzo pilnego remontu, ponieważ z upływem lat nastąpiła jej głęboka degradacja, grożąca nawet zawaleniem się całej konstrukcji. Koszt remontu wieży wyniesie około 2 ml. złotych. W celu pozyskania środków niezbędnych do wyremontowania wieży, oprócz środków pochodzących z dotacji, organizowane są zbiórki i kwesty publiczne. Pierwsza taka publiczna kwesta odbyła się podczas Dni Wałbrzycha. Wczoraj w Śródmieściu przeprowadzona została kolejna kwesta.

W ramach imprezy na scenie umiejscowionej przy Bibliotece pod Atlantami odbyły się występy artystyczne młodzieży z wałbrzyskich szkół. Zgromadzonej w Rynku publiczności zaprezentowały się zespoły wokalno-taneczne z PSP nr 28, ZS nr 2, PG nr 1, ZSZS i z "Energetyka". Inicjatorką wydarzenia była Krystyna Olanin - wiceprzewodnicząca Rady Miasta Wałbrzycha. Imprezę swoim patronatem objął prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Udział w imprezie wzięli też przedstawiciele Teatru Lalki i Aktora, WOK, Biblioteki pod Atlantami, Zakładu Aktywności Zawodowej i Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group