Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3473
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Akcja "Zadbaj o swoje serce" w Galerii Victoria

Poniedziałek, 11 lipca 2016, 7:52
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Akcja "Zadbaj o swoje serce" w Galerii Victoria
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w wałbrzyskiej Galerii Victoria odbyła się akcja "Zadbaj o swoje serce", stanowiąca kolejny etap ogólnopolskiej kampanii edukacyjno–profilaktyczno–społecznej, zorganizowanej przez firmę Telemedycyna Polska S. A.

W ramach akcji "Zadbaj o swoje serce" każdy kto w dniu wczorajszym w godzinach od 10.00 do 18.00 odwiedził wałbrzyską Galerię Victoria mógł całkowicie bezpłatnie i bez skierowania lekarskiego wziąć udział w konsultacjach lekarskich i badaniach, wśród których znalazło się między innymi badanie EKG, badanie poziomu cholesterolu, poziomu glukozy, obliczanie wskaźnika BMI, pomiar ciśnienia tętniczego, czy konsultacje dietetyczne.

- W ramach akcji wykonujemy badania profilaktyczne serca, badanie poziomu glukozy, badanie cholesterolu, dokonujemy oceny kardiologicznej pracy serca i konsultacji lekarskich. Najczęściej pacjenci zgłaszają się z drobnymi problemami związanymi z nadciśnieniem tętniczym i zaburzeniami glikemii. Okresowo zdarzają się też pacjenci z zaburzeniami rytmu pracy serca i bardziej istotnymi problemami kardiologicznymi - niedokrwieniem mięśnia serca. W większości przypadków konsultacja kończy się na poradzie, zaleceniu wizyty w poradni lekarza rodzinnego, sporadycznie pacjenci kierowani są na izbę przyjęć z powodu wysokiego ciśnienia czy bólu w klatce piersiowej. W historii tych akcji było też kilka przypadków ostrych zespołów wieńcowych. Wówczas do pacjentów była wzywana karetka pogotowia - powiedział Dariusz Łuciuk, biorący udział w akcji lekarz kardiolog z Oddziału Kardiologicznego Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu.

Głównym celem prowadzonej od 2006 roku kampanii "Zadbaj o swoje serce" jest wzrost świadomości społecznej w zakresie profilaktyki chorób serca i nadciśnienia tętniczego. Kampania prowadzona jest w 7 regionach Polski w Centrach Handlowych. Dzięki tej akcji pacjenci mają znacznie ułatwiony dostęp do badań i konsultacji ze specjalistami. Oprócz badań, porad, konsultacji i diagnostyki podczas kampanii lekarze przekonują i udowadniają jak ważne jest prowadzenie zdrowego, aktywnego trybu życia, jak ważna jest prawidłowa, zdrowa dieta, oraz profilaktyka i poddawanie się okresowym badaniom, dzięki którym wszelki zagrożenia zdrowia mogą zostać szybko zdiagnozowane.

- Zalecamy pacjentom spokojny tryb życia, umiarkowany wysiłek fizyczny, kontrolę wagi ciała, rzucenie palenia papierosów, dietę śródziemnomorsko-warzywną z większą ilością owoców morza i ryb a mniejszą ilością tłuszczów nasyconych - powiedział Dariusz Łuciuk.

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group