Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 4153
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Aktywni niepełnosprawni

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 17 marca 2013, 6:25
Autor: opr. PAW
Fot. użyczone
Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej razem z Fundacją Wałbrzych 2000 pozyskało środki z Unii Europejskiej na realizację projektu „Uczę się i pracuję”.

- Bardzo się cieszymy – mówi Jolanta Ceran, prezes Stowarzyszenia. – Po wielu trudach i komplikacjach dostaliśmy środki na realizację projektu, tak ważnego dla osób niepełnosprawnych z powiatu wałbrzyskiego, bo dającego im szansę na zatrudnienie. W ramach projektu kompleksowo przygotujemy do podjęcia pracy 60 osób i zapewnimy im praktyczną naukę zawodu w Zakładzie Aktywizacji Zawodowej. Cieszy nas również fakt, że do idei stworzenia ZAZ-u udało nam się pozyskać przychylność władz Wałbrzycha z Prezydentem Romanem Szełemejem na czele – dodaje Jolanta Ceran.

Projekt będzie realizowany do końca października 2015 roku. W tym czasie dla jego uczestników opracowane zostaną Indywidualne Plany Działania, wszyscy wezmą udział w warsztatach psychologiczno-doradczych, które dadzą im umiejętności poruszania się po rynku pracy, nauczą autoprezentacji i wzmocnią wolę działania oraz motywację do nauki i podjęcia pracy. Połowa uczestników projektu nauczy się profesjonalnego prania, maglowania, prasowania, składania i dekoracyjnego pakowania, w stopniu umożliwiającym im podjęcie pracy w profesjonalnej pralni. Druga połowa – zdobędzie kwalifikacje profesjonalnego personelu sprzątającego – nauczy się, jak obsługiwać maszyny do sprzątania, jakie stosować środki i jak dekorować pomieszczenia. Kursy zawodowe uzupełnione będą nauką języka angielskiego na poziomie umożliwiającym komunikację z klientami i posługiwanie się fachowym słownictwem. Po ukończeniu kursów i pomyślnym zdaniu egzaminów zawodowych wszyscy uczestnicy zostaną skierowani do pracy w Zakładzie Aktywizacji Zawodowej.

W projekcie mogą uczestniczyć osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, kobiety i mężczyźni mieszkający w powiecie wałbrzyskim w wieku 15-64 lata. Trwa właśnie rekrutacja do pierwszej edycji projektu, w której weźmie udział 20 osób. Kolejne edycje zaplanowano na 2014 i 2015 rok.

Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć na www.zaz.walbrzych2000.pl, w biurze projektu – Fundacja Wałbrzych 2000, ul. Wrocławska 53 i w sekretariacie Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej, pl. Bohaterów Pracy 1.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group