Sobota, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 3070
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Album fotograficzny „Zamek Książ w Wałbrzychu Cud Polski” już w sprzedaży

Poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 16:38
Autor: red
Wałbrzych: Album fotograficzny „Zamek Książ w Wałbrzychu Cud Polski” już w sprzedaży
Fot. Zamek Książ/facebook
Album fotograficzny „Zamek Książ w Wałbrzychu Cud Polski” to zachwycająca pozycja na rynku wydawniczym jakiej jeszcze nie było. Na ponad 300 stronach, na przepięknych fotografiach współczesnych i archiwalnych pokazany został Zamek Książ w Wałbrzychu, a także jego otoczenie i liczne obiekty towarzyszące. Zapraszamy do poznania najpiękniejszej rezydencji w Polsce.

W dwujęzycznym wydawnictwie, które w swojej lustrzanej angielskiej wersji nosi tytuł „Castle Książ in Wałbrzych A Wonder of Poland” zaprezentowane zostało całe założenie architektoniczno-krajobrazowe Książa. Delektując się albumem poznajemy historyczne książańskie komnaty, a także prywatne apartamenty rodziny Hochbergów oraz nieudostępniane dla zwiedzających wyższe kondygnacje, gdzie mieściły się kuchnia i pomieszczenia dla służby. Sporo miejsca w książce poświęcono także takim obiektom jak zamkowe podziemia z okresu II wojny światowej, Mauzoleum rodziny książęcej, Palmiarnia, Stadnina czy Stary Książ. Na wysmakowanych fotografiach możemy podziwiać nie tylko piękno zamkowej architektury i jego wystroju, ale także Książański Park Krajobrazowy okalający najpiękniejszy zamek w Polsce.
Autorami fotografii do albumu są Piotr Kłosek, Dariusz Gdesz oraz Krzysztof i Kuba Żarkowscy. Nigdy niepublikowane wcześniej zdjęcia archiwalne z początku XX wieku, m.in. zamkowego kucharza Louisa Hardouina pochodzą z kolekcji Zamku Książ w Wałbrzychu, Fundacji Księżnej Daisy von Pless oraz prywatnych zbiorów wnuka ostatnich właścicieli Książa, księcia Bolko von Pless. Towarzyszące zdjęciom teksty wprowadzające w tematykę zamkowej historii napisali Magdalena Woch i Mateusz Mykytyszyn z Zamku Książ, który wydał książkę. Luksusowa, szyta edycja albumu w twardej oprawie i na kredowym papierze dostępna jest już w sprzedaży w zamkowych kasach, hotelu oraz w sklepie internetowym Książa.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group