Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Alkomat dla pewności

Piątek, 1 listopada 2019, 8:39
Aktualizacja: Sobota, 2 listopada 2019, 7:50
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Alkomat dla pewności
Fot. KMP Wałbrzych
Tuż za drzwiami głównego wejścia zarówno do Komendy Miejskiej Policji, jak i Komisariatu II Policji w Wałbrzychu zamontowany został alkomat. Każdy kto ma wątpliwości, czy może wsiąść za kierownicę samochodu, może przyjść i samodzielnie, bezpłatnie sprawdzić swój stan trzeźwości.

Za drzwiami wejściowymi do budynku Komisariatu II Policji i Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu udostępniono dla mieszkańców dwa nowe alkomaty. Warto z nich skorzystać zanim ruszymy nawet w krótką podróż swoim samochodem, a nie mamy pewności, czy jesteśmy trzeźwi. Jak wykonać pomiar? Wystarczy pobrać słomkę i włożyć ją w otwór pomiarowy urządzenia. Następnie nacisnąć guzik uruchamiający alkomat i postępować zgodnie z instrukcjami widocznymi na ekranie. Działania profilaktyczne wałbrzyskiej Policji - związane z darmowym udostępnieniem dla mieszkańców urządzenia do badania stanu trzeźwości - mają ograniczyć liczbę nietrzeźwych kierujących na drogach.

Jeżeli alkomat wskaże nam wynik od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu w organizmie jesteśmy w stanie po użyciu alkoholu i odpowiadamy za popełnienie wykroczenia. Jeżeli natomiast wskaże wynik wyższy niż 0,5‰ znajdujemy się w stanie nietrzeźwości i odpowiadamy za popełnienie przestępstwa. W obu przypadkach zatrzymanie do kontroli drogowej przez policjantów zakończy się odebraniem prawa jazdy na dłuższy czas, wysoką grzywną, a w przypadku popełnienia przestępstwa nawet karą pozbawienia wolności do lat 2.

Twoja reakcja na artykuł?

9
60%
Cieszy
2
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group