Środa, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2231
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Amerykańskie rekolekcje

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 12 marca 2010, 7:17
Aktualizacja: 7:18
Autor: Daniel Wawryniewicz
Fot. red
Pułkownik Armii Stanów Zjednoczonych ksiądz Jerzy Rząsowski już niedługo, bo w dniach 15–17 marca, przybędzie na Podzamcze w celu przeprowadzenia specjalnej misji. Poprowadzi rekolekcje wielkopostne dla młodzieży.

Żołnierz stacjonujący obecnie w siedzibie NATO w Brukseli ma być swoistym magnesem, który przyciągnie młodzież do kościoła. Jak wynika ze statystyk, młodzi ludzie z roku na rok wykazują coraz mniejsze zainteresowanie sprawami duchowymi.

Mając na uwadze istotną rolę, jaką odgrywa osoba prowadząca ćwiczenia rekolekcyjne, ks. proboszcz Andrzej Raszpla poprosił o to pułkownika Rząsowskiego. Ciekawa postać kapelana Armii Stanów Zjednoczonych z pewnością zainteresuje uczniów, a to pomoże dotrzeć do nich z przesłaniem ewangelicznym.

Ks. Jerzy Rząsowski do pracy w Stanach Zjednoczonych wyjechał w 1989 roku. Najpierw pełnił posługę duszpasterską w Buffalo. Po wybuchu wojny w Zatoce Perskiej armia potrzebowała kapelanów. Trafił do szkoły oficerskiej, gdzie niósł wsparcie uchodźcom z Haiti i Kuby w bazie Guantanamo, później amerykańskim żołnierzom, m.in. w Bośni, Kosowie, Macedonii, Albanii oraz Iraku. Przebywał w bazach wojskowych w USA (m.in. Redstone Arsenal). Do 2009 roku służył w amerykańskim kontyngencie wojskowym w Japonii. Obecnie został oddelegowany do kwatery głównej Paktu Północnoatlantyckiego (NATO) w Brukseli.

Spotkania rekolekcyjne odbędą się zarówno w kościele jak i w szkole. We wtorek 16 marca w godzinach 10:40-13:20 w Zespole Szkół Integracyjnych przy ulicy Palisadowej 48 uczestnicy rekolekcji będą mieli szansę zobaczyć kapelana w umundurowaniu wojskowym. Organizatorem tych niecodziennych rekolekcji jest parafia Podwyższenia Krzyża Świętego z wałbrzyskiego Podzamcza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group