Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 2611
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Amstaff, który stał się problemem

Wtorek, 29 lipca 2014, 7:35
Aktualizacja: 7:37
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Amstaff, który stał się problemem
Fot. użyczone
W piątek 25 lipca samochód marki Nissan podjechał pod wałbrzyskie schronisko dla zwierząt. Kierowca pojazdu chciał oddać amstaffa, bowiem twierdził, że pies jest zazdrosny o dziecko i robi się niebezpieczny.

Okres wakacji to zazwyczaj przepełnione schroniska dla zwierząt, bowiem w tym czasie bardzo wiele osób porzuca swoje zwierzęta lub właśnie oddaje je do schroniska. Pracownicy schroniska zaproponowali, aby umieścić na stronie internetowej informację o bezpłatnej możliwości przekazania amstaffa zainteresowanym osobom. Właściciel psa jednak nie przystał na tę propozycję.

Kilkanaście minut później dyżurny Straży Miejskiej odebrał telefoniczne zgłoszenie od przypadkowego kierowcy, który jechał ulicą Wałbrzyską, o przywiązanym psie do latarni. Kierowca zarejestrował całe zdarzenie na wideorejestratorze i przekazał to nagranie strażnikom. Ustalono właściciela Nissana, który odpowie za swoje zaniedbanie przed wałbrzyskim sądem.

Historia ma jednak szczęśliwe zakończenie. Podczas prowadzenia czynności wyjaśniających do strażników podszedł 30-letni mieszkaniec ulicy Niepodległości. Mężczyzna ten zaoferował się, że jeśli pies został porzucony przez właściciela, to on bardzo chętnie przyjmie amstaffa pod opiekę, bo zawsze marzył o takim zwierzęciu.

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group