Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Aplikacja "Moja Komenda" aktywna

Czwartek, 6 października 2016, 9:27
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Aplikacja "Moja Komenda" aktywna
Fot. KMP Wałbrzych
W celu ułatwienia obywatelom kontaktu z komendami, komisariatami, jednostkami policji i bezpośrednio z dzielnicowymi uruchomiona została aplikacja "Moja Komenda".

Aplikacja stanowi niejako przewodnik po jednostkach policji, dzięki któremu w prosty i szybki sposób można znaleźć najbliższą jednostkę a także przejrzeć bazę teleadresową wszystkich komend, komisariatów i dzielnicowych w Polsce. Aplikacja została przygotowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach nowego ministerialnego programu "Dzielnicowy bliżej nas". Program ten zakłada ściślejszy kontakt i współpracę dzielnicowych z mieszkańcami i lokalnym społeczeństwem, a co za tym idzie pomoc i istotną poprawę bezpieczeństwa obywateli. Aplikacja "Moja Komenda" działa na urządzeniach mobilnych wyposażonych w system Android.

- Ściągając tę aplikację na telefon zyskujemy dostęp do swojego dzielnicowego. Wystarczy że włączymy lokalizację i od razu nam się wyświetla komisariat i dzielnicowy, który obsługuje daną dzielnicę. Mamy tam numer telefonu służbowego, numer telefonu komórkowego i adres e-mail. Możemy się z naszym dzielnicowym w ten prosty sposób szybko skontaktować - powiedziała Magdalena Korościk - Specjalista Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Program MSWiA "Dzielnicowy bliżej nas" wiąże się z istotnymi zmianami na stanowisku dzielnicowego. Wśród elementów, które powinny zostać poprawione w funkcjonowaniu struktur dzielnicowych znalazła się między innymi niska rozpoznawalność dzielnicowych przez społeczność lokalną, angażowanie dzielnicowych do służby patrolowej czy wykorzystywanie dzielnicowych do udziału w innych komórkach organizacyjnych. Program "Dzielnicowy bliżej nas" zakłada zmiany polegające między innymi na wydłużeniu czasu pobytu dzielnicowego na obchodzie czy zwiększenie aktywności w kontaktach ze społecznością lokalną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group