Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4438
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Artur Jarmułowski w WOK–u

Czwartek, 21 października 2010, 12:52
Aktualizacja: 12:52
Autor: red
Wałbrzych: Artur Jarmułowski w WOK–u
Fot. organizatorzy
Wałbrzyski Ośrodek Kultury organizuje wieczór poetycki Artura Jarmułowskiego.

Jarmułowski to pedagog z wykształcenia, duchem muzyk, dłonią poeta, który zarówno przed kartką, jak i fortepianem czuje się swobodnie.

Stylistyka twórczości Artura Jarmułowskiego stawia go obok twórców metafizycznych, a muzyczność i metaforyczność wierszy przypomina zapomniany klasycyzm.

Tematami tekstów poety są: kondycja człowieka w dzisiejszym świecie, piękno ciała kobiecego, ale także przyroda, czas i szeroko rozumiana przestrzeń. Jego utwory to wynik dociekliwej obserwacji otoczenia.

Przygoda z tworzeniem zaczęła się kilkanaście lat temu, ale dopiero od niedawna miłośnicy poezji mogą poznać twórczość Artura Jarmułowskiego. W 2007 brał udział w warsztatach literackich organizowanych przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, których efekt został uwieczniony w Almanachu Wrocławskiej Wszechnicy Literackiej „Integracja 2007”. Współpracuje ze środowiskiem artystycznym Wałbrzycha, m.in. z malarką Anną Wach, dla której tworzy poetyckie opisy. W styczniu 2010 roku debiutował, wieczorkiem autorskim, w wałbrzyskim Muzeum.

Artur Jarmułowski jest twórcą skrytym, poprzez swoje wiersze ukazuje tylko cząstkę siebie, natomiast stara się być lustrem dla innych.

Spotkanie z poetą odbędzie się 27 października o godzinie 19.00 w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury przy ul. Broniewskiego 65a.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group