Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 1762
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Atak terrorystyczny

Czwartek, 28 października 2010, 12:12
Aktualizacja: 12:13
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Atak terrorystyczny
Akcja odbijania zakładników
Fot. Urząd Miasta w Boguszowie–Gorcach
Sceny niemal jak z amerykańskiego filmu sensacyjnego można było obejrzeć na górze Dzikowiec. Odbyły się tam ćwiczenia służb ratunkowych nawiązujące do ataku terrorystycznego.

Terroryści próbowali opanować „Górę Dzikowiec”. Unieruchomili kolej linową i zabrali zakładników. Sytuacja wyglądała niebezpiecznie, jednak szybko okazało się, że na terenie ośrodka trwają ćwiczenia manewrowe policji, straży pożarnej i GOPR-u. Akcja trwała ponad dwie godziny i miała na celu zsynchronizowanie działań służb ratunkowych działających w regionie wałbrzyskim, na wypadek ataku terrorystycznego.

O godzinie 11.00 zatrzymano wyciąg kanapowy. Rozległy się strzały. Dwóch uzbrojonych mężczyzn porwało kobietę i uwięziło ją w budynku socjalnym administratora ośrodka. Przeprowadzono ewakuację pracowników. Pierwsza na miejscu była policja. Za nią straż pożarna, GOPR i pogotowie ratunkowe. Zaangażowane w akcję jednostki sprawnie współpracowały, doprowadzając ostatecznie do uwolnienia zakładniczki i ewakuacji osób uwięzionych na kanapach kolei linowej.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group