Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 4630
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Autobusy będą kursowały

Poniedziałek, 5 września 2022, 9:30
Aktualizacja: 10:51
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Autobusy będą kursowały
Fot. Miasto Kamienna Góra
Burmistrz Janusz Chodasewicz podpisał umowę z kamiennogórskim PKS dotyczącą świadczenia usług przewozu osób, bagażu oraz zwierząt w ramach publicznego transportu zbiorowego na terenie miasta.

Komunikacja miejska w Kamiennej Górze funkcjonuje już prawie cztery lata. To ułatwienie transportowe spotkało się z aprobatą mieszkańców, którzy chętnie z niego korzystają. Obecnie autobusami każdego miesiąca jeździ średnio 5 tys. osób.

- Dlatego postanowiłem, że współpraca miasta z kamiennogórskim PKS będzie kontynuowana. Podpisana przeze mnie umowa będzie obowiązywała przez kolejne dwa lata – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Komunikacja miejska w Kamiennej Górze wystartowała w styczniu 2019 roku. Początkowo była to jedna linia. Później uruchomiono drugą. Przejazd autobusem był bezpłatny i taki pozostał do dziś.

- Ta usługa jest skierowana przede wszystkim do niezmotoryzowanych seniorów. Pomaga starszym mieszkańcom udać się na zakupy, do przychodni, urzędu lub odwiedzić groby bliskich. Nasi seniorzy już nie muszą się oglądać na pomoc sąsiadów albo rodziny – dodaje burmistrz Chodasewicz.

Autobusy na dwóch liniach (sanatorium — Antonówka oraz ul. Jeleniogórska — cmentarz) codziennie pokonują ok. 192 km. Kursy odbywają się od poniedziałku do piątku. Autobusy nie jadą najprostszą trasą, ale to pozwala obsłużyć komunikacyjnie większy obszar miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

15
71%
Cieszy
2
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
10%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group