Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2473
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Babski Comber w Starej Kopalni

Niedziela, 4 grudnia 2016, 9:17
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Babski Comber w Starej Kopalni
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Klubie Montownia na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się Babski Comber, będący jednym z elementów Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka 2016.

- Babski Comber to żeński odpowiednik męskiej Karczmy Piwnej. Wymyśliłyśmy sobie, żeby w tym roku było na ludowo. Będziemy śpiewać, będziemy sobie opowiadać różne ludowe dowcipy, będziemy recytować ludowe teksty. Dziewczyny będą miały konkursy, będą się musiały wykazać sprawnością i wiedzą ludową. Na dzisiejszy Comber zaprosiłyśmy też naszych kolegów górników, którzy przygotowali specjalny program górniczo-ludowy - powiedziała Małgorzata Wiłkomirska, Radna Miasta Wałbrzycha.

Babski Comber to tradycyjna zabawa dla żon górników i innych pań. Nie zabrakło na nim biesiadnego jadła, bogatego programu artystycznego, tradycyjnego pasowania na Comber Babeczkę, dobrej muzyki, wspólnych śpiewów i tańców w specjalnie do tego celu zaaranżowanych pomieszczeniach, konkursów i przede wszystkim dobrej zabawy. Jako że w tym roku Babski Comber przybrał formułę "na ludowo", każda z pań musiała mieć przynajmniej jeden element garderoby nawiązujący do ludowego, polskiego stylu.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group