Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 2854
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Bałwany dominowały w Sokołowsku

Niedziela, 20 lutego 2011, 11:53
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 lutego 2011, 7:19
Autor: PAW
REGION, Sokołowsko: Bałwany dominowały w Sokołowsku
Pomysłodawcy zorganizowania Festiwalu Lepienia Bałwanów
Fot. PAW
Przez kilka godzin w sobotę mieszkańcy Sokołowska i wielu okolicznych miejscowości bawili się podczas I Festiwalu Lepienia Bałwanów.

Organizatorzy tego przedsięwzięcia chcą, by Festiwal Lepienia Bałwanów wszedł na stałe do kalendarza imprez powiatu wałbrzyskiego. Pierwszy krok został już zrobiony, bowiem wczorajszą imprezę trzeba uznać za udaną.
- Przyjechaliśmy całą rodziną z sąsiedniego Boguszowa i nie żałujemy – mówi Justyna Bochan.

Amatorzy narciarstwa mogli stanąć w szranki w ramach wyścigów narciarskich SokoSki. Na trasie nie brakowało emocji, a młodym narciarzom gorąco dopingowali dorośli.
- Wprawdzie mój syn zajął odległe miejsce, ale najważniejszy jest udział – uważa Zbigniew Górski.

Główną atrakcją imprezy był konkurs lepienia bałwanów. Autorzy prac mieli mnóstwo oryginalnych pomysłów, jak przekonać jurorów do swoich arcydzieł. Wprawdzie śniegu nie było zbyt dużo i trzeba było sobie radzić z jego niedostatkiem, ale nie zniechęciło to uczestników do lepienia pięknych bałwanów.

Oczywiście oprócz tego można było posilić się wspaniałymi daniami z kuchni domowej lub upiec kiełbasę przy ognisku.
- Fajna sprawa. Dobrze, że są ludzie, którym chce się organizować podobne imprezy – mówi Wojciech Durski z Wałbrzycha.

Organizatorzy: Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ, Towarzystwo Rozwoju Sokołowska, Uczniowski Klub Sportowy „Sokołowsko”, Sołectwo Sokołowsko, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Sokołowsku, Fundacja Usłyszeć Świat w Nowym Siodle, Radne Rady Miejskiej okręgu Sokołowsko.

Partnerzy wspierający imprezę: Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, Gmina Mieroszów, Mieroszowskie Centrum Kultury, Sanatoria Dolnośląskie Sp. z o.o., NZOL „INTER-MED” Sokołowsko, Sanatoria Szczawno-Jedlina, Praktyka Lekarza Rodzinnego - Piotr Polański w Mieroszowie, Pensjonat Leśne Źródło, Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Radosno”, Leśnictwo Sokołowsko.

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group