Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3512
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Baranowski TOUR 2019

Czwartek, 8 sierpnia 2019, 12:57
Aktualizacja: 12:58
Autor: PAW
Wałbrzych: Baranowski TOUR 2019
Fot. UM Wałbrzych
Świetnie przygotowana trasa, profesjonalne zaplecze, a przede wszystkim sportowe emocje – tak zapowiada się zaplanowany na 25 sierpnia amatorski wyścig Wałbrzych Baranowski Tour. Do startu zapraszają Cezary Zamana, Dariusz Baranowski oraz prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej.

Wałbrzych to miejsce wyjątkowo przyjazne kolarzom. Poczynając od znakomitych sportowych tradycji Górnika Wałbrzych, w którym swoją piękną karierę zaczynał m.in. Dariusz Baranowski, a kończąc na zróżnicowanym ukształtowaniu terenu sprzyjającemu urozmaiconej jeździe. O tym wszystkim warto przekonać się osobiście, stając na starcie planowanego wyścigu.

Sportowa rywalizacja
Wałbrzych Baranowski Tour to rywalizacja na dwóch dystansach, różniących się między sobą długością i stopniem trudności. Na ½ Pro (51 km, 770 m przewyższenia) powinni zdecydować się ci, którzy na szosie jeżdżą raczej rekreacyjnie i nie przestrzegają ścisłego reżimu treningowego. Dystans Pro (89 km, 1100 m przewyższenia) jest odpowiednim wyzwaniem dla tych, którzy czują moc w nogach, nie boją się zagiąć na baranku, by przekroczyć 70 km/h i chcą na ostatnim podjeździe na finałowej, kilometrowej górce na ulicy Józefa Piłsudskiego w samym Wałbrzychu odpalić bombę dającą im zwycięstwo.
Na obu dystansach trzeba się będzie zmierzyć ze znanym podjazdem w Modliszewie o średnim nachyleniu 5,5%. Wspinaczka ciągnąć się tam będzie przez 3,5 kilometra.

Pełna kontrola
O najwyższy poziom imprezy zadba Cezary Zamana, dyrektor sportowy wyścigu. Organizowaniem takich zawodów zajmuje się już od 15 lat. Na dodatek, jako eks-kolarz z budzącym wielkie uznanie dorobkiem (m.in. mistrzostwo Polski i triumf w Tour de Pologne w 2003 roku) doskonale wie, jakie wrażenia i wyzwania zapewnić na trasie zawodnikom. Cezary Zamana przykłada również wielką wagę do zagwarantowania bezpieczeństwa startującym. Dlatego można być pewnym profesjonalnego zabezpieczenia trasy dzięki współpracy z wałbrzyskimi służbami mundurowymi.

Znakomicie układa się także współpraca organizatorów z miejskimi władzami. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Wałbrzycha, dr Roman Szełemej. W organizację wyścigu zaangażował się także Aqua Zdrój, który 24 sierpnia zorganizuje u siebie „Kolarskie spotkanie mistrzów”, czyli rozmowę Dariusza Baranowskiego z Cezarym Zamaną. Będzie można wziąć w niej udział i samemu zadać pytanie obu sportowcom.

Atrakcje dla dzieci
Z okazji Wałbrzych Baranowski Tour zorganizowane zostaną też darmowe zawody dla dzieci. Do jazdy na rowerkach biegowych, cztero- i dwukołowych zaprasza znana z telewizyjnych bajek Rybka MiniMini. Bawić się będzie można w niedzielę 25 sierpnia na Stadionie Nowe Miasto. Dzieci będą rywalizować w kategoriach wiekowych i z podziałem na płeć, co gwarantuje uczciwe ściganie. Na każdego małego zawodnika czeka pamiątkowy dyplom. Będzie można też zrobić sobie zdjęcie z Rybką MiniMini, która tego dnia zawita na wałbrzyski stadion.

Zapisy na Wałbrzych Baranowski Tour trwają. Zgłosić się można internetowo (www.tour.zamanagroup.pl) lub bezpośrednio w biurze zawodów 24 bądź 25 sierpnia.

Komu spodoba się ściganie, powinien zainteresować się pozostałymi wyścigami organizowanymi przez Cezarego Zamanę w tym sezonie w ramach jego cyklu Road Tour. We wrześniu wystartować będzie można jeszcze w Częstochowa Trek Race oraz Skierniewice Road Race.

WAŁBRZYCH BARANOWSKI TOUR
PROGRAM IMPREZY

Sobota , 24 sierpnia, Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua-Zdrój, ul. Ratuszowa 6
• 15.00 -18.00- zapisy w biurze zawodów
• 16.00 - kolarskie spotkanie z Dariuszem Baranowskim i Cezarym Zamaną

Niedziela, 25 sierpnia, Stadion Nowe Miasto, ul. F. Chopina 1a
• 9.00-11.30 - zapisy w biurze zawodów
• 12.00 - start dystansu Pro
• 12.04 - start dystansu 1/2 Pro
• 13.40 - orientacyjny finisz pierwszych zawodników z dystansu 1/2 Pro
• 14.50 - orientacyjny finisz pierwszych zawodników dystansu Pro
• 15.30 - dekoracja dystansu ½ Pro
• 15.45 - dekoracja dystansu Pro

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group