Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Bardzo Młoda Kultura

Sobota, 11 kwietnia 2020, 8:44
Aktualizacja: Niedziela, 12 kwietnia 2020, 8:17
Autor: red
REGION: Bardzo Młoda Kultura
Fot. organizatorzy
Ośrodek Działań Artystycznych „Firlej” rozpoczął realizację tegorocznej edycji programu Bardzo Młoda Kultura 2019–2021 –Dolny Śląsk, w ramach którego będzie wspierał finansowo lokalneinicjatywy z zakresu edukacji kulturalnej.

W ramach programu, co roku,ogłaszany jest konkurs na wsparcie oddolnych inicjatyw z zakresu edukacji kulturalnej. W naborze będą mogły startować trzyosobowe zespoły, w skład których wchodzić będą: przedstawiciele sektora kultury, sektora edukacji oraz organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Zwycięskie inicjatywy otrzymają wsparcie w kwocie 10.000 zł.

W tym roku, analogicznie jak w ubiegłym, wsparcie otrzyma 8 inicjatyw. Oprócz wsparcia finansowego inicjatyw na uczestników programu czekać będą warsztaty i szkolenia. W ramach programu odbędą się również spotkania otwarte z animatorami i edukatorami, w których udział będzie mógł wziąć każdy zainteresowany, oraz II Dolnośląskie Forum Edukacji Kulturowej.

Zgłoszenia inicjatyw przyjmowane są do30 czerwca2020, godz. 23.59. Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do 20 lipca2020. Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie operatora: www.firlej.wroc.plUwaga!

Operator zastrzega sobie prawo do zmiany terminów i sposobu realizacji programu w związku z epidemią COVID-19 i wynikającymi z tego ograniczeniami w działalności instytucji kultury.

Bardzo Młoda Kultura 2019-2021to ogólnopolski trzyletni program realizowany i finansowany przez Narodowe Centrum Kultury. Na terenie Dolnego Śląska jego operatorem wojewódzkim jest Ośrodek Działań Artystycznych „Firlej” we Wrocławiu.

Celem strategicznym Bardzo Młodej Kultury(BMK) jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej w Polsce poprzez pobudzenie i wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury. Program ma budować i wspierać system, w ramach którego działania podejmowane w sferze kultury przyczynią się do kształtowania cenionychspołecznie umiejętności i postaw, m.in. kreatywności, innowacyjnego działania, współpracy, zaufania, kompetencji medialnych oraz komunikacyjnych. Podstawowym środkiem realizacji tych założeń jest stworzenie i rozwijanie organizacyjnych i merytorycznych podstaw współpracy pomiędzy sferami kultury i edukacji, a więc tymi sektorami życia społecznego, które odpowiedzialne są za kształtowanie różnorodnych kompetencji jednostek.

ODA „Firlej” realizuje program z udziałem partnerów -instytucji kultury z terenu Dolnego Śląska. Obecnie partnerami programu są: Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Galeria Sztuki w Legnicy, Ośrodek Postaw Twórczych we Wrocławiu, Gminno-Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie, Ośrodek Kultury i Sportu w Bierutowie oraz KobierzyckiOśrodek Kultury w Kobierzycach.

Więcej informacji:http://www.firlej.wroc.pl/firlej-zostal-operatorem-regionalnym-bardzo-mlodej-kultury-na-lata-2019-2021https://www.facebook.com/BardzoMlodaKulturaDolnySlask/_________________________________________

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group